Naga MarketsWywodzący się z Estonii broker – Admiral Markets – ogłosił uruchomienie nowej przeglądarkowej platformy tradingowej dającej dostęp do kont MetaTrader 4. Internetowa aplikacja opiera się na rozwiązaniach przygotowanych przez TradeToolsFX będącym głównym dostawcą technologii Admiral Markets. Produkt ma zastąpić wcześniejszą platformę, wycofaną w 2012 roku – przygotowaną przez nieistniejącą już firmę Xogee. O ile dostępny poprzez przeglądarkę trading-room nie jest firmowym produktem AM to broker podkreśla, że platforma internetowa zapewni nieograniczony dostęp do analiz, materiałów edukacyjnych i sygnałów przygotowywanych przez zespół Admiral Markets.

Pojawienie się platform mobilnych oraz internetowych pozwalających na podłączenie do kont MetaTrader 4 jest dla brokerów niezwykle ważne. Dzięki temu klienci posiadają większą elastyczność w zakresie dostępu do swoich rachunków oraz monitorowania aktywności tradingowej. Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla wszystkich posiadaczy komputerów Mac, gdyż MetaQuotes dalej nie zapewniło natywnej wersji MT4 dla MacOS.

Admiral Markets podkreśla, że wśród swoich nowych klientów będzie promował przede wszystkim platformę internetową zamiast instalowalnego na komputerze klienta ze względu na łatwiejszy dostęp i mniejsze prawdopodobieństwo, że oprogramowanie będzie niekompatybilne ze sprzętem komputerowym konsumentów.

Decyzja AM o dodaniu do swojej oferty licencjonowanej platformy internetowej jest przejawem trendu wśród brokerów, którzy stawiają na zewnętrznie przygotowywane platformy zamiast rozwijać swoje własne oprogramowanie. Jest to bowiem nie tylko czasochłonne, ale pochłania również ogromne pieniądze. Przykładem dużych brokerów korzystających z platform dostępnych via www jest między innymi Pepperstone albo FxPro.

Za forexmagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here