Naga MarketsBroker Admiral Markets dołącza do coraz wyraźniejszego trendu wśród detalicznych brokerów FX/CFD, uzupełniając swoją ofertę dostępnych instrumentów pochodnych o kontrakty różnicy kursowej na najpopularniejsze waluty – Bitcoina, Ethereum, Litecoina oraz Ripple.


Charakterystyka instrumentów i szczegóły oferty

Poniżej lista par kryptowalutowych, pod linkiem opis poszczególnego instrumentu (wraz z dźwignią, spreadami, itd.):

Informacje o Bitcoin i Ethereum są obecnie wszędzie i istnieją trzy główne powody takiego stanu rzeczy, które utwierdziły Admiral Markets w przekonaniu o słuszności aktualizacji dotychczasowej oferty:

  1. Wszystkie kryptowaluty oparte są na technologii blockchain (łańcuch bloków), a obecnie przeżywają gwałtowny wzrost popularności, porównywalny do gorączki złota z połowy XIX w.
  2. Główne kryptowaluty są nabywane podczas etapów crowdfundingowych licznych startupów bazujących na technologii Blockchain.
  3. Istnieje większe zapotrzebowanie na te waluty, co przekłada się na szybkie zmiany cen. Przykładowo, w tym roku kurs Bitcoina wzrósł o 300%, podczas gdy cena Ether wzrosła o 5000%.

Załóż rachunek handlowy w Admiral Markets i już teraz sprawdź ofertę kryptowalutową

Warto wspomnieć, że po osiągnięciu szczytowej ceny 400 USD za 1 Ether, skorygowano ją o 50% w ciągu 2 tygodni, przy regularnych wahaniach 8-12% dziennie, podczas gdy Bitcoin w tym samym okresie umiarkowanie spadł o 20%.

Po analizie tych danych, nikt nie powinien być zaskoczony, że Admiral Markets nie oferuje dźwigni finansowej na te instrumenty – chociaż wciąż proponuje dodatkową siłę nabywczą dzięki dźwigni 1:5 dla Bitcoin i Ether oraz 1:2 dla Litecoin i Ripple.

Należy również zwrócić uwagę, że w początkowych etapach zaktualizowanej oferty obowiązują następujące dwie zasady:

  1. Możliwość otwierania jedynie długich pozycji (czyli kupno a następnie sprzedaż instrumentu). Krótka sprzedaż nie będzie chwilowo możliwa, ponieważ wszystkie transakcje będą zabezpieczane przez Admiral Markets na giełdach kryptowalut.
  2. Ekspozycja na dany dany instrument kryptowalutowy lub wszystkie instrumenty kryptowalutowe nie przekroczy 10 000 EUR lub ekwiwalentu tej kwoty.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że te instrumenty są dostępne do handlu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – dzięki temu handlować można również w weekend

 

Admiral Markets dołącza więc do X-Trade Brokers, który na polskim rynku oferuje dostęp do par kryptowalutowych od drugiej połowy czerwca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here