Naga Marketsbiuro Admiral MarketsJak wynika z opublikowanej w środę informacji przez brokera Admiral Markets, użytkownicy Admiral.Prime będą mogli rozpocząć handel w 2019 roku na zdecydowanie mniejszych transakcjach, zaczynających się już od jednej setnej lota.


„Począwszy od poniedziałku 7 stycznia 2019 roku, minimalna wielkość transakcji na rachunku Admiral.Prime w MT4 zostanie zmniejszona z 0,1 lota do 0,01 lota. Dotyczy to wszystkich CFD na pary walutowe FX i rynek metali” – poinformował broker na swoim blogu.

Zmiana ta zwiększy dostępność konta Admiral.Prime dla inwestorów z mniejszymi depozytami i umożliwi bardziej precyzyjne zarządzanie pieniędzmi.

JUŻ TERAZ SPRAWDŹ OFERTĘ ADMIRAL.PRIME

„Mamy nadzieję, że zmiana ta sprawi, że Admiral.Prime będzie jeszcze bardziej atrakcyjnych wyborem, oprócz wąskich spreadów (typowo 0,1 pipsa na EURUSD) oferując niską prowizję (od 3 USD na stronę) i szybką realizację zleceń” – dodaje Admiral Markets.

Wkrótce mają pojawić się kolejne ulepszenia dla użytkowników Admiral.Prime, o których broker poinformuje w najbliższej przyszłości. Admiral Markes przypomina również traderom algorytmicznym, aby upewnili się, że stosowane przez nich EA właściwe odczytują minmalne wartości lota.

Czym jest lot?

Lot (ang. partia) to określenie pakietu / kontraktu, za pomocą którego można dokonywać operacji w elektronicznych systemach transakcyjnych, np. na rynku walutowym (Forex). Standardowy lot składa się ze 100.000 jednostek waluty bazowej. Brokerzy natomiast często udostępniają  również nieco mniejsze jednostki takie jak:

  • minilot – 10.000 jednostek waluty bazowej (1/10 lota)
  • mikrolot – 1.000 jednostek waluty bazowej (1/100 lota)
  • nanolot – 100 jednostek waluty bazowej (1/1000 lota)

Waluta bazowa w parze walutowej zawsze znajduje się na pierwszym miejscu. Przykładowo, walutą bazową pary EURUSD jest euro (EUR), a zatem zawierając transakcję kupna 100.000 euro za dolary, kupujemy tak naprawdę 1 lota EURUSD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here