Naga MarketsRynek gazu naturalnego jest podatny na sezonowość, co może stworzyć ciekawą okazję w nadchodzących miesiącach. Błękitne paliwo uzależnione jest od pogody, dlatego w miesiącach wakacyjnych notowania tegoż instrumentu mają tendencję spadkową. Dla przykładu, 17 letnia średnia stopa zwrotu dla czerwca wynosi 0,51 proc, ale dla lipca i sierpnia wartości wynoszą odpowiednio -2,19 oraz -3,44 procenta.

Sezonowość na rynku gazu naturalnego

Sezonowość na rynku gazu naturalnego

Źródło: Bloomberg

Jak widać, na początku drugiego półrocza dochodziło przeważnie do spadku notowań gazu ziemnego. Spadek notowań na tym instrumencie powinien być również wspierany przez ostatnie pozycjonowanie się zarządzających na kontraktach terminowych.

Pozycje funduszy zarządzających, niebieskie bary – pozycje długie, żółte – pozycje krótkie , linia zielona – netto

Pozycje funduszy zarządzających, niebieskie bary - pozycje długie, żółte - pozycje krótkie , linia zielona - netto

Źródło: Cme Group

Pozycję netto zarządzających znalazły się na swoim historycznym szczycie, możemy zatem zadać sobie pytanie, kto zdoła wypchnąć ceny gazu na jeszcze wyższe poziomy? Jeżeli nie dojdzie do żadnej katastrofy naturalnej, która obniży podaż surowca, to przez najbliższe trzy miesiące powinniśmy spodziewać się jego wyprzedaży.

Notowania gazu ziemnego, interwał dzienny

Notowania gazu ziemnego, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Na wykresie dziennym notowań gazu naturalnego jesteśmy w dużej konsolidacji. Przez najbliższe trzy miesiące cena gazu może spaść w okolicę poziomu 2.666. Co więcej, na wykresie możemy wyznaczyć formację techniczną RGR, która sugeruje głębsze spadki. Najbliższe trzy miesiące powinny rozwiać nasze wątpliwości.

Snapchat!

Kolejna złota inwestycja czy wydmuszka giełdowa? W ramach przypomnienia, Twitter cały czas nie zarabia, a jest notowany na giełdzie. A jak to wygląda w tym przypadku? Na chwile obecną spółka ponosi spore straty, a takie wskaźniki jak marża netto (-127%), ROE (-49%) czy ROA (-38%) powodują, że optymistów musimy szukać ze świeczką. Niemniej jednak mamy hossę na rynku, a niedoświadczeni inwestorzy cały czas są bardzo optymistyczni co do najbliższej przyszłości. Inwestorzy kupili wizję przedsięwzięcia, jaką oferuję Snapchat, ale zapomnieli, że spółka konkuruje z innymi gigantami jak: Facebook, WhatApp i Messenger.

Notowania snapchata, interwał czterogodzinny

Notowania snapchata, interwał czterogodzinny

Źródło: Admiral Markets

Na wykresie czterogodzinnym fajerwerków nie ma. Po udanym IPO, cena akcji runęła w dół. Dopóki Snap nie wymyśli sposobu na zmniejszenie kosztów, a zwiększenie przychodów, to niestety – osiągnięcie punktu 0 może nigdy się nie powieść. W samym zeszłym roku spółka zanotowało 515 milionów straty i to pomimo sześciokrotnego zwiększenia przychodów.

Notowania spółki dalej powinny poruszać się w trendzie horyzontalnym między strefą popytu 18.85, a strefa podaży 24.00. Niemniej jednak prawdopodobieństwo spadku notowań jest o wiele większe niż ich wzrost.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here