Naga MarketsClone troopers podczas fanowskiego zlotu Gwiezdnych Wojen

Francuski regulator rynków finansowych – AMF – zaktualizował w zeszłym tygodniu swoją listę ostrzeżeń, na której pojawił się między innymi Admiral Markets Global Solutions. Jak czytamy w najnowszej nocie prasowej Admiral Markets, przedsiębiorstwo nie ma nic wspólnego z działalnością głównej spółki, jest nielicencjonowane i próbuje podszywać się pod oryginalny podmiot.


Zwróć uwagę z jakim brokerem podejmujesz współpracę

Wspomniany Admiral Markets Global Solutions nie posiada licencji europejskich regulatorów, na swoich stronach posługuje się natomiast marką Admiral Markets, co może wprowadzać w błąd inwestorów zainteresowanych ofertą Admiral Markets (UK) Ltd – oryginalnego brokera działającego na podstawie autoryzacji FCA, posiadającego między innymi oficjalny polski oddział.

Portal Finance Magnates otrzymał od Admiral Markets oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Możemy w nim przeczytać:

„Zostaliśmy poinformowani, że klon Admiral Markets funkcjonuje pod tę samą nazwą. Jego witryna znalazła się na liście ostrzeżeń francuskiego AMF. Chcemy potwierdzić, że w żaden sposób nie jesteśmy powiązani ze wspomnianą firmą i przestrzegamy wszystkich przed jakimikolwiek próbami współpracy z nieuczciwym podmiotem”.

Zapoznaj się z ofertą oryginalnego Admiral Markets i korzystaj z usług jedynie regulowanych oraz sprawdzonych podmiotów >>

Klony sporą bolączką detalicznego rynku FX?

Powyższy przypadek nie jest pierwszym tego typu. Regularnie w mediach pojawiają się informacje o przedsiębiorstwach lub stronach internetowych, których nazwa/szata graficzna ma łudząco przypominać witrynę regulowanego brokera.

Pod koniec stycznia 2017 roku portal Comparic.pl ostrzegał przed firmą FXDD Trade, która praktycznie w całości skopiowała znaki graficzne oryginalnego podmiotu FXDD Global.

Oryginalne ostrzeżenie AMF dostępne jest pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here