Naga MarketsAdmiral Markets wprowadza opłaty za zbyt długo “zaparkowane”, nieaktywne konta

Broker Admiral Markets poinformował, że od dnia 1 września 2017 roku będzie nakładał opłaty za nieaktywność rachunków rzeczywistych. Dotyczyć będzie to tych osób, które przez okres 24 miesięcy nie dokonały żadnej transakcji na swoim koncie.


10 euro za każdy miesiąc nieaktywności

Jak wynika z oficjalnej informacji opublikowanej przez brokera, rachunek bez aktywności powyżej 24 miesięcy będzie obciążany opłatą w wysokości 10 euro (lub wysokością ekwiwalentu w walucie, w której prowadzony jest rachunk):

Te artykuły również Cię zainteresują
„Opłata zostanie potrącona co miesiąc z dodatniego salda na Państwa rachunku lub rachunkach. Należy pamiętać, że opłata (opłaty) będzie mieć zastosowanie do każdego osobnego, nieaktywnego rachunku transakcyjnego. Tak więc opłata będzie mieć zastosowanie do rachunku a nie do Klienta”

Należy przez to rozumieć, że po dwóch latach nieaktywności rachunek rzeczywisty w Admiral Markets będzie generował inwestorowi koszt o wysokości 10 EUR. Posiadając na przykład dwa rachunki, za każdy opłata pobierana będzie osobno.

Broker nie ma jednak zamiaru pobierać tych opłat bez wiedzy klienta. Przed nadejściem terminu pozwalającego na naliczenie „kary” będzie podejmował próbę kontaktu z inwestorem:

„Przed rozpoczęciem pobierania opłaty (opłat) z salda (sald) Państwa rachunku (rachunków), podejmiemy odpowiednie starania, aby skontaktować się z Państwem w sprawie wszelkich środków zgromadzonych na Państwa rachunku transakcyjnym (rachunkach), aby poinformować Państwa, że opłata (opłaty) zostanie naliczona. Prosimy mieć na uwadze, że Państwa obowiązkiem jest upewnienie się, że dane kontaktowe, które Państwo udostępnili, są na bieżąco aktualizowane” – czytamy w dalszej części komunikatu Admiral Markets.

Co w przypadku rachunków z saldem równym zero?

Admiral Markets uspokaja i twierdzi, że opłaty nie będą pobierane w przypadku tych traderów, których saldo rachunku wynosi zero (suma środków na koncie nie może być ujemna). Opłata za niekatywność będzie naliczana do czasu, aż:

  • Rachunek zostanie zamknięty przez inwestora lub Admiral Markets,
  • Na rachunku zostanie wznowiona aktywność tradingowa,
  • Saldo rachunku spadnie do zera.

Rachunek z zerowym saldem, będący nieaktywny przez 24 miesiące zostanie zarchiwizowany przez Admiral Markets. Chcąc go ponownie aktywować, wystarczy dokonać transakcji. W takim przypadku broker zwróci środki za trzy ostatnie miesiące nieaktywności (na rachunek handlowy).

Należy jednocześnie zauważyć, że brokerzy detaliczni rynku Forex już w przeszłości stosowali podobne zabiegi. Już w 2010 roku podobne opłaty za nieaktywny rachunek wprowadził między innymi GAIN Capital.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here