Naga MarketsAM rosjaDom brokerski Admiral Markets poinformował swoich rosyjskich klientów, że wszystkie otwarte pozycje zostaną automatycznie zamknięte z dniem 31 grudnia. W związku z tym AM zwraca się do inwestorów z prośbą o ręczne zamknięcie transakcji przed nadejściem końcowej daty.


[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę najlepszego brokera zagranicznego według FxCuffs[/pullquote]

Te artykuły również Cię zainteresują
Powodem takiego ruchu jest drastyczna zmiana, którą przechodzi rynek FX w Republice Rosyjskiej. Z systemu całkowicie samo regulowanego ma stać się ściśle monitorowanym systemem licencyjnym. Przedstawiciele Admiral Markets twierdzą, że firma obecnie przygotowuje się do złożenia dokumentów niezbędnych do uzyskania licencji, jednak zgodnie z rosyjskim prawem musi zawiesić swoją działalność, dopóki nie otrzyma odpowiednich zgód oraz nowych licencji.

Europejska grupa maklerska nie przedstawiła jeszcze harmonogramu działań, nie wiadomo więc kiedy usługi handlowe na terenie Rosji zostaną ponownie aktywowane. Bank Rosji (CBR) jak do tej pory wystawił tylko jedną licencję FX, otrzymał ją broker Finam Forex. Analizując jednak zapisy nowych przepisów można zakładać, że cały proces będzie trwał od jednego do dwóch miesięcy – najpierw jednak Admiral Markets musi złożyć oficjalne wnioski.

Należy jednocześnie zauważyć, że rosyjskie prawo nie ogranicza mieszkańcom Rosji możliwości korzystania z usług brokerów zagranicznych – wymaga jedynie od działających na terenie kraju podmiotów uzyskania licencji. W związku z tym trader posiadający rachunek w brytyjskim lub polskim oddziale Admiral Markets może bez problemu dalej handlować.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here