Naga MarketsAdministracja Trumpa nie próżnuje. USA przygotowują się do zbanowania 89 chińskich firmAdministracja Trumpa jest bliska zadeklarowania, że ​​89 chińskich firm lotniczych i nie tylko, ma powiązania wojskowe, ograniczając im kupowanie szeregu towarów i technologii wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych, zgodnie ze roboczą kopią listy, do której dostęp uzyskał Reuters. Jeśli lista ta zostanie opublikowana, może jeszcze bardziej eskalować napięcia handlowe z Pekinem i zaszkodzić amerykańskim firmom, które sprzedają między innymi części i komponenty lotnictwa cywilnego do Chin.

  • Departament Handlu USA zamierza zakazać eksport technologii do 89 chińskich firm
  • Lista zawiera m.in. firmy COMAC i AVIC 
  • Na publikacji listy może m.in. ucierpieć Boeing

Ban na technologię dla Chin

Rzecznik Departamentu Handlu USA, który sporządził listę, odmówił komentarza. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin nie od razu odpowiedziało na prośbę Reutera o komentarz.

Zobacz też: Strategia – czyli zaplanuj sobie walkę na rynku. Wiking zaprasza na kolejny webinar

Na liście znajduje się Commercial Aircraft Corp of China Ltd (COMAC), która przewodzi chińskim staraniom o konkurowanie z Boeingiem i Airbusem, podobnie jak Aviation Industry Corporation of China (AVIC) i 10 powiązanych z nią podmiotów.

Lista jest zawarta w projekcie przepisu, który identyfikuje firmy chińskie i rosyjskie uważane przez Stany Zjednoczone za „wojskowych użytkowników końcowych”, co oznacza, że ​​dostawcy z USA muszą starać się o licencje na sprzedaż im szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku.

Zgodnie z zasadą istnieje większe prawdopodobieństwo, że wnioski o takie licencje zostaną odrzucone niż przyznane.

Prawnik ds. handlu z Waszyngtonu i były urzędnik Departamentu Handlu Kevin Wolf powiedział, że departament udostępnił projekt przepisu komitetowi doradców technicznych, składającemu się z przedstawicieli przemysłu, i że powinien on pozostać poufny.

Wolf powiedział, że reguły i lista wciąż mogą być modyfikowane, a czasu jest coraz mniej, aby zapisy weszły w życie pod rządami Trumpa, ponieważ będą musiała zostać zatwierdzone i wysłane do Rejestru Federalnego, oficjalnej publikacji polityk w USA do połowy grudnia br.

fpmarkets

Ucierpią akcje Boeinga?

Boeing jest jest jedną z firm, która może ucierpieć po wprowadzeniu zakazu przez Stany Zjednoczone. Firma czeka obecnie na zatwierdzenie w Chinach modelu samolotu 737 MAX.

Akcje Boeinga nadal nie odrobiły strat z marca. Notowania poruszają się pod średnimi 100- i 200-tygodniowymi. W zeszłym tygodniu przetestowany został opór zakresu w okolicach poziomu 220 USD.

Na wykresie tygodniowym utworzył się niedźwiedzi pin bar, po którym może dojść do spadków w tym tygodniu. Do wypełnienia pozostaje tu luka w okolicach 159 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here