Naga MarketsW poprzednich artykułach przybliżyłem spółki: Bayer, Deutsche Bank, Volkswagen, Deutsche Telekom, BASF, Siemens, Daimler, BMW, Commerzbank. Dzisiaj przedstawię trzy kolejne spółki głównego niemieckiego indexu giełdowego DAX30: ADIDAS – artykuły sportowe, E.ON energetyka oraz SAP oprogramowanie biznesowe.

ADIDAS
Spółka dobrze znana w Polsce, Adidas jest światowym liderem w branży artykułów sportowych. Obuwie sportowe, odzież i akcesoria. Marki Adidas i Reebok są dostępne praktycznie w każdym kraju na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie w lutym udało się temu walorowi pokonać linię trendu spadkowego, w którym to trendzie spółka była od 2014 roku. Obecnie porusza się w dosyć stromym kanale wzrostowym z celem 80euro za akcję gdzie zlokalizowany jest silny opór. Jeżeli nie nastąpi korekta na całym indexie to w/w poziom jest do osiągnięcia w niedługim czasie.

2015-03-08_analiza_weekendowa_ADIDAS

E.ON
Jest jedną z największych na świecie prywatnych firm energetycznych. Do wytwarzania energii, wykorzystywane są odnawialne i konwencjonalne źródła. E.ON jest również producentem gazu ziemnego, zajmuje się obrotem energią elektryczną i gazem oraz rozbudową sieci przesyłowych i sprzedażą. Spółka działa również mocno na rynku energii odnawialnej. Jest jedną z wiodących na świecie firm tworzących energię z wody, energię wiatrową, biomasy i energię słoneczną.

Technicznie długoterminowo jest w trendzie spadkowym. Dopiero pokonanie widocznej na wykresie linii pogrubionej czyli wyjście ponad 15euro za akcję da szansę na odwrócenie trendu. W krótszym terminie cena uformowała trójkąt, w którym porusza się już czwarty miesiąc. Wybicie trójkąta wskaże dalszy kierunek ruchu.

2015-03-08_analiza_weekendowa_EOAN

SAP
Jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań biznesowych, które organizują różne procesy w przedsiębiorstwie. Najważniejsza aplikacja firmy to SAP Business Suite, która może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Firma w swoim portfolio posiada aplikacje biznesowe dla dużych i średnich przedsiębiorstw, jak również standardowe rozwiązania dla małych i średnich firm.

Technicznie w ostatnim tygodniu walor pokonał opór i porusza się wzdłuż linii trendu wzrostowego. Zagrożeniem dla wzrostów jest formacja harmoniczna BUTTERFLY, która może się wypełnić na obecnym poziomie. Spadki potwierdziłoby wybicie linii trendu wzrostowego lub może dojść w okolice 67,5euro za akcję. Tam jest podwójny opór: historyczny szczyt cen akcji SAP z bańki 2000 roku oraz drugi punkt docelowy 161,8% formacji BUTTERFLY.

2015-03-08_analiza_weekendowa_SAP

 

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl
 

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Idealna formacja Motyla posiada punkt D na zniesieniu 1.272 lub 1.618* fali XA oraz punkt B 0,786 fali XA. A dodatkowych zależności jest sporo, ale w realiach rynkowych ciężko o spełnienie wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here