Naga Marketsgrafika prezentująca połączone łańcuchyEksperci i przedstawiciele branży nowych technologii powiedzieli, że przyjęcie blockchaina jest wciąż na bardzo wczesnym etapie. Swoje zdanie wyrazili w czasie corocznego spotkania The Wall Street Journal (WSJ), które miało miejsce 26 lutego. 

Wydarzenie zgromadziło wielu ekspertów od spraw startupów, pracowników dużych korporacji, ale też członków rządów. Wszystko to, by podzielić się opiniami na temat rozwoju technologii współczesnych przedsiębiorstw.

Blockchain – to dopiero początek

Chociaż technologia blockchain znalazła już praktyczne zastosowanie w firmach, nowe aplikacje nie są jeszcze stosowane na tak dużą skalę, jak mogłyby. Tak twierdzi Christine Moy, dyrektor wykonawcza i szef centrum ds. blockchain w JP Morgan Chase. Dodała jednak, że “te przyrostowe przypadki użycia rozwiną się w coś większego”.

Bridget van Kralingen, starsza wiceprezes globalnych platform branżowych działu blockchain IBM, zasugerowała z kolei, że ​​blockchain będzie miał w przyszłości więcej zastosowań biznesowych, w szczególności usprawni obieg dokumentów i ustali ich autentyczność.

Mówiąc o przyjęciu sztucznej inteligencji, uczestnicy stwierdzili, że technologia może poprawić organizacje pracy w różnych branżach – od zarządzania zasobami ludzkimi po sprzedaż. Stephen Messer, współzałożyciel i wiceprezes Collective, powiedział:

“W branży sprzedaży AI może pomóc w podstawowej automatyzacji i wspierać analizę biznesową. Firma wykorzystuje dane, sztuczną inteligencję i technologie predykcyjne, aby pomóc specjalistom ds. sprzedaży w ocenie, które potencjalne transakcje najprawdopodobniej zostaną zamknięte. Ten wgląd może pomóc menedżerom w podjęciu decyzji o tym, gdzie skupić zasoby zespołu. ” 

Messer dodał również, że istnieją też pewne bariery. Firmy są dziś sceptycznie nastawione do znaczenia AI i chcą od razu uzyskiwać wyniki. Na te z kolei trzeba czasu.

Wstęp do rewolucji?

Obie technologie zyskały ostatnio na popularności. Zgodnie z raportem opublikowanym przez United States Emerging Jobs z grudniu zeszłego roku, rola programisty blockchaina odnotowała 33-krotny wzrost swojego znaczenia w 2018 r. Na rynkach poszukiwani są też specjaliści od sztucznej inteligencji. Aż “sześć z 15 nowo pojawiających się miejsc pracy jest w jakiś sposób powiązanych ze sztuczną inteligencją”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here