Naga Marketsadam backAdam Back parę dni temu napisał na Twitterze, że Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Ripple (XRP) i Stellar (XML) to projekty, które są w swojej istocie podobne do OneCoina i innych scamów.

  • Adam Back krytykuje rynek ICO.
  • Uważa, że ICO są niemoralne.

Adam Back atakuje ICO

– Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Wszystko to wygląda bardzo podobnie w moich oczach – napisał na Twitterze Back.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na tym jednak nie poprzestał. Rozmawiał z Cointelegraph o tym temacie i równie ostro wypowiedział się o ICO.

Istotną ICO jest premining (emitowanie od razu większej ilości tokenów), co Back uważa za pierwszą oznakę bycia projektem nieuczciwym względem inwestora.  Jego zdaniem, „nie było wiadomo, że bitcoin będzie (…) miał wartość. Nie był nawet notowany na giełdzie przez ponad rok”. Uważa, że głównym celem ICO jest wzbogacenie się ich twórców – coś, co uważa za nieetyczne.

Brak nadzoru

Podkreślił, że ICO oferują inwestorom dużo mniej ochrony prawnej niż BTC.

– Nie ma praw inwestorów, nie ma nadzoru finansowego, więc nie sądzę, aby można było naprawdę stwierdzić, na co wydawane są pieniądze – po czym dodał, że „biorąc pod uwagę pokusę i domniemaną motywację”, jest prawdopodobne, że celem większość projektów ICO jest tylko wzbogacenie się ich twórców.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here