Naga MarketsAction: UCS określił o 5,8 mln zł wyższy podatek dochodowy za r.obr. 2008/2009Action w restrukturyzacji otrzymał decyzję naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie (UCS) określającą wysokość zobowiązania podatkowego w  podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) za rok podatkowy od 1 sierpnia 2008 r. do 31 grudnia 2009 r. na kwotę wyższą o 5 839 tys. zł od kwoty podatku zadeklarowanego przez spółkę za ten okres podatkowy, tj. na 8 694 tys. zł, podała spółka.

Finax

Action otrzymał decyzję naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie

“Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zakwestionował prawidłowość ujęcia przychodów i kosztów wykazanych przez Spółkę w związku z transakcjami zakupu i sprzedaży towarów i usług. Emitent nie zgadza się z treścią powyższej decyzji i wniesie stosowny środek odwoławczy” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie spółka podkreśliła, że należność podatkowa jest objęta układem z uwagi na okres powstania zobowiązania.

“W przypadku, gdyby opisana decyzja stała się ostateczna, należność z niej wynikająca będzie spłacana na warunkach układu prawomocnie zatwierdzonego w postępowaniu sanacyjnym emitenta” – czytamy także.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here