Naga Markets

ACTION S.A. z rekordowymi wynikami finansowymi w trzecim kwartale br.W trzecim kwartale br. marża w GK ACTION S.A. wyniosła 8,7 proc., zysk urósł o ponad 50 proc., a przychody wzrosły o 16 proc. – Dzięki dywersyfikacji biznesu i wykorzystywaniu synergii stale rośniemy i wypracowujemy bardzo dobre efekty – mówi Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

ACTION S.A. przedstawia swoje wyniki finansowe

GK ACTION S.A. w trzecim kwartale 2021 wypracowała 10 355 tys. PLN zysku, co stanowi wzrost o 54,5 proc. względem analogicznego okresu 2020. Poza tym, w analizowanym kwartale br. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 541 534 tys. PLN, co stanowi wzrost w stosunku do wartości sprzed roku o 16,5 proc. Natomiast marża zwiększyła się do poziomu 8,69 proc. z 6,77 proc. za analogiczny okres zeszłego roku.Dziś Action to już nie tylko dystrybutor IT, ale także firma handlowa, producent oraz właściciel projektów e-commerce. Dzięki dywersyfikacji biznesu i wykorzystywaniu synergii pomiędzy tymi obszarami stale rośniemy i wypracowujemy bardzo dobre efekty.  Poszukujemy również nowych możliwości biznesowych, gdyż rynek dziś jest bardzo zmienny i wymagający. Wiemy, że musimy to dobrze wykorzystać, by zapewnić sobie dalszy rozwój  – mówi Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

W trzecim kwartale EBITDA wyniosła 15 726 tys. PLN względem 8 697 tys. PLN w analogicznym okresie zeszłego roku, co stanowi wzrost o 80,8 proc.

Wysoka marża, wzrost EBITDA to najlepsze dowody na to, że prowadzimy rentowny biznes. Oczywiście, bardzo nas to cieszy. Jednak najważniejsze jest to, że cały czas rozwijamy się w oparciu o efektywny model biznesowy i mamy też pomysły oraz energię do realizacji kolejnych projektów – dodaje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dom development akcje | dzisiejszy kurs jena | polenergia akcje opinie | średni kurs rubla | pko kurs | ccc cena akcji | gpw pge |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułEnter Air: Sezon letni na pełnych obrotach
Następny artykułCaptor Therapeutics przedstawia wyniki finansowe za trzeci kwartał br.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here