Naga MarketsSpadek wartości akcjiGrupa kapitałowa Action, która skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych podzieliła się najnowszymi wynikami finansowymi za rok 2018. Ze sprawozdania wynika, że spółka odnotowania w minionym roku 23,71 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej. Warto przypomnieć, że w 2017 roku straty sięgnęły aż 56,39 mln zł.


Spółka poinformowała, że strata operacyjna wyniosła w 2018 roku 24,39 mln zł wobec 50,97 mln zł straty rok wcześniej a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 603,9 mln zł wobec 1 699,69 mln zł w 2017 r. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2018 r. wyniosła 35,21 mln zł wobec 52,08 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W nadchodzącym roku zarząd przewiduje kontynuowanie działań restrukturyzacyjnych szczegółowo opisanych w planie restrukturyzacyjnym z dnia 2 listopada 2016 r. mających na celu zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego. Ponadto zarząd skupiał się będzie na realizacji założonej prognozy opisanej szczegółowo w raporcie bieżącym nr 59/2018 z dnia 24 października 2018 r. Główne obszary planowanych działań oraz podstawowe filary nowej strategii grupy to:

  • Wykorzystanie trudnej sytuacji na rynku.
  • Gruntowne zmiany w organizacji grupy kapitałowej Action S.A. w restrukturyzacji.
  • Silne marki własne Action” – czytamy w raporcie.

Warto także przypomnieć, że w zeszłym roku Spółka rozpoczęła proces negocjacji z Wierzycielami. Wówczas ostatnią prostą do głosowania nad układem zablokowały dwa zażalenia, jakie wpłynęły do sądu. Action wykorzystał czas oczekiwania na rozpatrzenie przez sąd tych wniosków na wypracowanie, najbardziej optymalnych dla wszystkich Wierzycieli, propozycji układowych. O tym, że Spółka jest już blisko takiego rozwiązania świadczy fakt, że w kwietniu tego roku ACTION S.A. przekazała informację o dokonaniu zasadniczych uzgodnień z częścią Wierzycieli Spółki.

Spoglądając na notowania ACTION zauważymy, że cena akcji spółki traci o poranku 1,16% i wyceniana jest na poziomie 3.40 zł. Z czysto technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 3.05 zł bądź nawet 2.55 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro dociera do 1,11626 USD. Dalsze umocnienie pary?
Następny artykułKurs dolara osiąga 111,663 JPY. Czas na spadki dolara?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here