Naga MarketsSpadki na giełdzieRok 2018 to kolejny, już drugi rok finansowy, który Spółka zaraportowała będąc w sanacji. Jak wynika z właśnie opublikowanych danych finansowych, był to dla Action czas reorganizacji biznesu, aby wypełnić założone prognozy finansowe i wyjść z restrukturyzacji.


W omawianym okresie ACTION S.A. wykonała działania założone w Planie Restrukturyzacyjnym, co przełożyło się na osiągnięcie wyniku netto zgodnego z obowiązującą prognozą. Ponadto, Spółka rok do roku podniosła marżę na sprzedaży o 0,6 p.p, z 6,5% do 7,1%.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Idziemy zgodnie z Planem Restrukturyzacyjnym, krok po kroku wypełniając jego założenia i konsekwentnie pracujemy nad efektywnością działań. Dobrym przykładem na to może być zagospodarowanie działalności na rynku niemieckim. Dziś, w związku z likwidacją Action Europe aktywność operacyjną tego podmiotu przejął ACTION S.A., zachowując udziały na tym rynku i klientów, których dziś obsługujemy z Polski – mówi Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

W zeszłym roku Spółka rozpoczęła proces negocjacji z Wierzycielami. Wówczas ostatnią prostą do głosowania nad układem zablokowały dwa zażalenia, jakie wpłynęły do sądu. Action wykorzystał czas oczekiwania na rozpatrzenie przez sąd tych wniosków na wypracowanie, najbardziej optymalnych dla wszystkich Wierzycieli, propozycji układowych. O tym, że Spółka jest już blisko takiego rozwiązania świadczy fakt, że w kwietniu tego roku ACTION S.A. przekazała informację o dokonaniu zasadniczych uzgodnień z częścią Wierzycieli Spółki.

– Jak widać z ogromną determinacją dążymy do tego, aby obronić nasz, budowany od ponad 25 lat polski, biznes i powrócić na drogę wzrostów. Taki był cel od początku sanacji i taki jest teraz. Mocno wierzymy, że nasze działania, czyli realizacja Planu Restrukturyzacyjnego, finalizacja negocjacji przygotowujących do głosowania nad układem i słowa wsparcia od tych, którzy nam kibicują, to mocne podstawy do pozytywnego zakończenia restrukturyzacji – dodaje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here