Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemWiodący podmiot na rynku dystrybucji sprzętu IT – spółka Action opublikowała dziś raport ze wstępnymi wynikami podmiotu za okres IV kw. 2018 roku, z którego wynika, iż zysk netto spółki wyniósł 113 tys. zł. Zysk EBITDA natomiast kształtuje się na poziomie 2,2 mln zł bazując na wstępnych danych. 


Z dziś opublikowanego raportu dotyczącego wstępnych wyników spółki dowiadujemy się, że spółka odnotowała 113 tys. zł zysku netto i 2,2 mln zł EBITDA w IV kw. 2018 r. Dodatkowo, w raporcie czytamy, iż szacunkowy obrót podmiotu wyniósł 413 944 zł. W 2017 r. łączna sprzedaż wyniosła 3,4 mld euro.

W raporcie podano także, iż wybrane dane stanowią wynik jednostkowy Action w restrukturyzacji, przedstawione wyniki nie zostały jeszcze zbadane przez biegłego rewidenta oraz mają charakter szacunkowy – jak podkreśla zarząd spółki.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

Sytuacja na wykresie

Spółka na wykresie D1 wygląda raczej pro-spadkowo bez odpowiedniego sentymentu mogącego wspierać wykres przed dalszymi spadkami. Aktualnie wykres zbliża się do strefy wsparcia – na poziomie 2,60 zł za akcje, jednak wydaje się, że aktualny poziom może nie mieć na tyle istotnego znaczenia, aby przytrzymać wykres spółki przed dalszymi spadkami. Poziom docelowy w tym momencie szacowany jest na strefie 2,4 – 2,3 zł za akcje.

wykres ACTION D1 27.02.2019
ACTION D1 27.02.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here