Naga MarketsAction w restrukturyzacji odnotował 1,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 1,54 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Action podsumowuje pierwszy mijający kwartał roku

Zysk operacyjny wyniósł 1,59 mln zł wobec 1,46 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 467,55 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 352,33 mln zł rok wcześniej.

“W I kw. 2020 roku grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 467 554 tys. zł, co stanowi wzrost o 32,7% w relacji do obrotu zanotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym okresie grupa osiągnęła zysk na wszystkich poziomach analitycznych. Zysk ze sprzedaży na poziomie 27 871 tys. zł, zysk operacyjny równy zyskowi netto w wysokości 1 590 tys. zł. Stopa wypracowanej marży brutto wyniosła w analizowanym okresie 5,96%” – czytamy w raporcie.

W ocenie zarządu Action w restrukturyzacji, największy wpływ na wyniki pierwszego kwartału 2020 roku miało przede wszystkim trwające postępowanie sanacyjne i związane z tym znaczne ograniczenie finansowania zewnętrznego.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Dodatkowym istotnym czynnikiem był wzrost sprzedaży eksportowej Action S.A. w restrukturyzacji oraz rosnący popyt na sprzęt IT wywołany ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19. Powyższe pozwoliło na wygenerowanie pozytywnego wyniku finansowego na wszystkich poziomach analitycznych oraz poprawę sytuacji finansowej” – podano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 1,88 mln zł wobec 0,6 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here