Naga MarketsAction chce nadal zwiększać eksport i dystrybucję VAD w PolsceAction zakłada dalszy rozwój sprzedaży zagranicznej i koncentrację na dystrybucji z wartością dodaną w Polsce, poinformował ISBtech wiceprezes Sławomir Harazin. Ponadto spółka uważa działalność Amazon w Polsce jako szansę rozwojową.

InvestCuffs

Action zakłada dalszy rozwój sprzedaży zagranicznej

“W strategii eksportowej Action postawił na sprzedaż produktów konsumenckich, na które zapotrzebowanie w e-commerce znacznie przyśpieszyło w roku pandemii. Ponadto do oferty wprowadził wiele nowych grup produktowych, w tym segment FMCG, a także szeroką gamę produktów z działu home and living czy też rozszerzoną ofertę produktów zoologicznych. To pozwoliło nam systematycznie powiększać grono naszych odbiorców, dla których staliśmy się kimś więcej niż tylko dostawcą produktów IT” – powiedział ISBtech Harazin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka postawiła też mocno na rozwój segmentu VAD, czyli dystrybucji z wartością dodaną, za którą w spółce odpowiada dział Action Business Center.

“Obok tradycyjnych już tematów, takich jak serwery, sieci czy smart home, uruchomiliśmy moduł warsztatów o fotowoltaice i stworzyliśmy dział sprzedaży instalacji fotowoltaicznych” – wymienił wiceprezes.

Zaznaczył, że gdy Amazon w tym roku potwierdził otwarcie biznesu w naszym kraju, Action potraktował to jako szansę, a nie zagrożenie.

“Po pierwsze, dlatego, że z Amazonem współpracujemy od wielu lat, więc wejście do Polski oznacza zacieśnienie naszej współpracy biznesowej oraz ułatwienie procesów operacyjnych. W kontekście naszego zagranicznego biznesu, skutecznie realizujemy swoją strategię i rozwijamy się na rynkach, gdzie Amazon działa już od lat. Natomiast w Polsce, dzięki koncentracji na dystrybucji z wartością dodaną (VAD) nie konkurujemy ze sobą” – wskazał Harazin.

Action odnotowało 185,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 5,01 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Action rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2020 rok

Zarząd Action zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie zysku netto za 2020 r. w kwocie 185,89 mln zł w całości na kapitał zapasowy, podała spółka.

“W opinii zarządu, zasadnym jest, by wypracowany zysk został przeznaczony właśnie na kapitał zapasowy. Mając w szczególności na uwadze konieczność regulowania zobowiązań wobec wierzycieli w ramach układu a także aktualną sytuację związaną z COVID-19, zarząd zabezpiecza odpowiednie środki pieniężne w ramach kapitałów własnych” – czytamy w komunikacie.

Action odnotowało 185,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 5,01 mln zł straty rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 185,89 mln zł wobec 2,21 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 062,24 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here