Naga MarketsW poniższym wpisie chciałbym poruszyć dwie kwestie. Jedną z nich to dobra (wg mojej subiektywnej oceny) okazja inwestycyjna a druga sprawa to szereg sygnałów płynących z wykresu dziennego spółki ACT.

Zastanawiałem się kiedyś, ilu z Was prowadzi wnikliwą analizę wykresów i stara się przewidzieć jaki wpływ będzie miała poszczególna formacja na dalszy ruch ceny. Na pewno garstka z Was. To wszystko zależy od tego, jaki trend cię interesuje. Jeżeli kupujesz akcje i liczysz na szybki zysk, powinieneś mieć elementarną wiedzę pozwalającą na analizę formacji, chociażby takich, jak na pierwszym screenie.

Osobiście nawet ja tego nie robię, a dlaczego? Staram się inwestować minimum średnioterminowo. Jeżeli reagowałbym na każdą negatywną formację, byłbym zmuszony co chwilę wystawiać posiadane akcje na sprzedaż, narażając się tym samym na ryzyko nie uczestniczenia w dalszych wzrostach a przecież one gwarantują mi ponadprzeciętne stopy zwrotu. 
150502-act-d
Osoba, która zna podstawy AT jest w stanie w mgnieniu oka wyczytać z powyższego wykresu ważne poziomy cenowe i o ile bierze je pod uwagę w swoim systemie inwestycyjnym, może spokojnie ułożyć sobie plan działania (np. “gdy cena pokona poziom “X” dokup akcji”).

Fałszywe wybicie – /1/ – to jest najgorsza rzecz jaka może nas spotkać podczas inwestowania (nie raz samemu padłem ofiarą podobnych sytuacji). Na pierwszy rzut oka widać wzorowe wyjście z trójkąta po czym następują głębokie spadki (to jest sygnał w podejściu krótkoterminowym, ponieważ świeczka spadkowa jeszcze nie naruszyła ważnych poziomów). Jedna świeczka wystarczyła, żeby utworzyć pierwszy znak osłabienia trendu – czyli opór /2/.  Idźmy dalej… świeczki /3/ (objęcie bessy) i /4/ (rolka i pinbar) potwierdzają słabość kupujących już na niższym poziomie.

150502-actPowyżej opisałem to, co się dzieje lokalnie, a jak wygląda wykres z perspektywy trendów średnio – i długoterminowych? Właśnie takie wykresy mnie interesują. To, że cena ulega korekcie jest czymś naturalnym, ważne jest, żebyśmy wiedzieli, czy to jest zwykła korekta, czy początek zmiany trendu.

Co przedstawia wykres powyżej? Okazję do zakupów w podejściu średnioterminowym.

Zgadzasz się ze mną? Zapraszam do dyskusji. 

Michał Karpeta, sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here