Naga MarketsWIG coraz bliżej 49 000 pkt. , ale wspinaczka jest w iście żółwim tempie. Na rynku co sesję nie brakuje spółek z kilkunastoprocentowymi wzrostami, a dzisiaj przyjrzę się dwóm które zauważalnie rosły na wczorajszej sesji. Zapraszam też do dyskusji o giełdzie na nasze FORUM.

Action:

act_d

Spółka ma spore kłopoty i została niesamowicie przeceniona z okolic 15zł do 4zł w kilkanaście sesji! Jak to zwykle bywa pojawiło się jednak odbicie, które pozwoliło wzrosnąć z 4zł do okolic 7zł czyli o ponad 50%. Później nastąpił znowu spadek, jednak na wczorajszej sesji wyraźnie widać odbicie. Technicznie korekty bardzo często przybierają formę korekty prostej ABC, gdzie A to wzrost z 4zł do 7zł, C to późniejszy spadek z 7zł do 4,90zł, a C to fala wzrostowa, która właśnie się zaczęła. Charakterystyczną cechą takich korekt jest też to, że A = C, czyli C powinna wynosić około 3zł, czyli zasięg to około 8zł. Tam też wydaje się, że cena powinna dojść.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej dotyczącej polskiej giełdy na Facebooku:Zyskowna Strona Giełdy

Asbis:

asb_d

O niemal 8% wzrosła wczoraj spółka Asbis docierając do kluczowego oporu na 2,60zł. Poziom ten powstrzymywał wzrosty już kilka razy w przeszłości. Jeśli udałoby się go pokonać to praktycznie do 4zł nie ma żadnych ważniejszych poziomów, które mogłyby zatrzymać wzrosty. Jednak najpierw oczywiście należy tą barierę przejść.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURGBP H4 – zmagania na oporze
Następny artykułAnaliza dla początkujących: AUDUSD – zbieg poziomów oporu
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here