Naga MarketsAction [ACT], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaWtorkowa sesja przyniosła mocne otwarcie na akcjach dystrybutora sprzętu IT, spółki Action. Firma pokazała wyniki za I kwartał. W tym okresie Action odnotował 18,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,59 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 16,08 mln zł wobec 0,96 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 18,08 mln zł wobec 3,18 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 525,32 mln zł wobec 467,55 mln zł rok wcześniej. Podobnie jak inni przedstawiciele branży, spółka wyraźnie zyskała na wybuchu pandemii, kiedy obserwujemy znaczny wzrost popytu na sprzęt komputerowy.

“Pandemia pokazała, że od handlu w sieci już nie uciekniemy, dlatego trzeba inwestować w jego rozwój” – powiedział wiceprezes Sławomir Harazin. Analizy ekspertów sugerują, że dobra koniunktura w branży powinna się utrzymać, przynajmniej jeszcze tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocna reakcja na wyniki

Niedawno ośrodek analityczny Gartner opublikował prognozy, według których w tym roku wydatki na sprzęt komputerowy wzrosną o 14% r/r. Taki wzrost ma się utrzymać także w 2022 roku. Od wybuchu pandemii kurs spółki wzrósł o ponad 700%.

action


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Koniec korekty?

Podobnie jak Action, także inny przedstawiciel branży czyli Asbis, zalicza obecnie dużą korektę. Od szczyty z 20 maja spadki sięgają już 24%. Wczoraj pojawiła się reakcja popytowa przy linii trendu i wsparciu opartym o wcześniejszą lukę. Biorąc pod uwagę nadal dość niską wycenę wskaźnikową Asbisu oraz fakt, że spółka co miesiąc (w okolicach 20-tego dnia miesiąca) pozytywne zaskakuje szacunkowymi wynikami, wydaje się, że spora przecena będzie raczej okazją do tańszych zakupów.

Niedawno Asbis pokazał bardzo ambitne prognozy na ten rok, a trzeba przypomnieć, że w zeszłym roku kilkukrotnie je poprawiał. Także prognozy dla całej branży są bardzo optymistyczne. Wczoraj spółka pochwaliła się, że finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys.

asbis

To pierwszy na świecie laptop z ogromnym touchpadem wbudowanym bezpośrednio w klawisze. W celu ochrony tej technologii złożono ponad 10 wniosków patentowych. Laptop do sprzedaży trafi we wrześniu 2021 roku. Spółka otrzymała niedawno dwie rekomendacje powyżej 30 zł, w tym bazującą na wskaźniku cena/zysk dla branży wycenę od Argus Research. Raport pokazał, że Asbis pod tym względem nadal jest nisko wyceniany na tle innych firm z branży.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres nasdaq | notowanie ropy | dax forum | kurs.funta | wirtualna polska akcje | notowanie funta | bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here