Naga MarketsGrupa Action SA to jeden z wiodących podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz znaczący producent sprzętu komputerowego.

action mn

Wykres miesięczny pokazuje, że kurs po przełamaniu linii trendu wzrostowego, nie zareagował na wsparcie w postaci ostatniego dołka tego trendu. Jest to więc jednoznaczne z zakończeniem trendu i rozpoczęciem nowego, niestety spadkowego, który trwa nadal. Szerokie spojrzenie wskazuje, że nie ma żadnych przeszkód przed dalszymi spadkami i prawdopodobnie cena zmierza do szerokiej, kluczowej strefy wsparcia 20 – 23 zł. Wydaje się, że właśnie tam warto szukać szans na zakończenie spadków.

action d1

Wykres z dziennym interwałem czasowym pokazuje, że aktualnie cena znajduje się na wsparciu okolic 25,50 zł jakie wyznaczają dołki z pierwszej połowy 2013 roku. Niesie to pewną szansę na odreagowanie ostatnich silnych spadków. Należy jednak zachować sporą ostrożność, gdyż dynamika jest zdecydowanie po stornie sprzedających. Możliwe, że dojdzie teraz do korekty wzrostowej. Warto spojrzeć wstecz na poprzednią taką korektę. Miała ona postać formacji flagi i zakończyła się na poziomie poprzedniego dołka czyli w okolicy 40 zł. Możliwe, że sytuacja powtórzy się i kurs wzrośnie do 30 – 32 zł, gdzie również mamy poprzedni dołek. Istotny będzie charakter potencjalnej zwyżki, gdyż nie jest ona wcale pewna. Jeżeli wzrosty będą miały typowo korekcyjny charakter tzn. będą mało dynamiczne i nie będą towarzyszyły im wyższe obroty to należy spodziewać się, że cena powróci jeszcze do spadków i kolejnej szansy szukać już na głównej strefie wsparcia z wykresu miesięcznego. Mniej więcej tam wypada także zasięg formacji podwójnego szczytu (widocznej na wykresie miesięcznym), który opisałem w analizie z 18 maja, zwiastując możliwe spadki.

banner_z_kartami

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here