Naga MarketsGrupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka opublikowała wyniki za pierwsze półrocze. Poniżej najważniejsze szczegóły z raportu.

Spółka odnotowała 7,36 mln zł skonsolidowanej straty netto w I połowie 2018 roku wobec 43,49 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 6,66 mln zł wobec 40,91 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 780,48 mln zł w I połowie 2018 r. wobec 794,82 mln zł rok wcześniej.

“W omawianym okresie Action uzyskała wyniki finansowe zgodne z opublikowaną pod koniec zeszłego roku prognozą na lata 2017 – 2022. Również na poziomie Grupy Kapitałowej wskaźniki finansowe są zgodne z założeniami” – napisano w komunikacie.

“Mamy już odpowiednio przygotowany i dobrze pracujący model biznesowy, a także zmodyfikowaną strukturę kosztów. To daje nam mocną podstawę do rozwoju przyszłych źródeł wzrostu. W ich ramach wzmacniamy segment VAD, za który odpowiedzialny jest Action Business Center, rozwijamy sprzedaż produktów własnych i e-commerce. Poza tym, dynamicznie rozwijamy ofertę artykułów spoza IT oraz współpracę z zagranicznym biznesem e-commerce” – dodano w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Po publikacji wyników, kurs zareagował niewielkim, około 2% wzrostem. Wydaje się, że cena może zmierzać do poziomu poprzedniego wierzchołka w rejonie 4,20 zł. Dopiero ewentualne wybicie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD blisko ważnego wsparcia – Commerzbank
Następny artykułUrsus ze stratą netto za pierwsze półrocze, kurs na minimach
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here