Naga MarketsCzy jest sens dopatrywania się na siłę czegoś czego nie ma? Trzeba zdać sobie sprawę z obecnej sytuacji, a te nie jest za dobra.

Zaawansowany trend spadkowy, na wykresie dziennym niezła luka. Ale zanim przejdę do wykresu dziennego, zerknijmy na wykres tygodniowy:1015-ACTKażdy widzi, to co chce. Ja, niestety widzę trend spadkowy średnioterminowy bez żadnego śladu jego zmiany. Niby przesłanki do zmiany trendu widać (wsparcie, linia trendu wzrostowego), ale na tą chwilę nie ma żadnej reakcji ze strony ceny. A jeśli nawet doszłoby do wzrostów, to nie miałyby żadnego wpływu na zmianę trendu (granica zmiany trendów znajduje się na wysokości 40 zł). A o wsparciach w trendach spadkowych już nie raz pisałem. Jeżeli zdecydowałbyś się na zakup akcji w tej chwili tylko i wyłącznie pod widoczne linie wsparcia byłoby to łapanie spadającego noża.


Zachęcam do przejrzenia moich historycznych wpisów (znajdziesz tam, dawkę praktycznej wiedzy, którą możesz wykorzystywać wielokrotnie), każdy wpis ma edukacyjny przekaz.


1015-ACT-dOlbrzymia luka cenowa i świeczka spadkowa zamykają temat wzrostów na długi czas. Nawiązując do wsparć, jedno z nich tylko na krótki okres czasu dało nadzieję na zmianę trendu. 1015-ACT-ddWykres w powiększeniu pokazuje, że nawet po pokonaniu linii wsparcia utworzyła się mini konsolidacja w postaci trzech świeczek, które zawierają się w sobie (formacja Shark32). A dzisiaj spadki zostały potwierdzone świeczką outsidebar.


Co to jest outsidebar? Jest miejsce, gdzie znajdziesz o wiele więcej informacji na temat analizy wykresów świeczkowych – Zapraszam do Strefy eLearn
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here