Naga MarketsPrzewodnicząca CySEC, Demetra Kalogerou
Przewodnicząca CySEC, Demetra Kalogerou

Licencja Atlas Capital Financial Services Ltd (ACFX), która została wstępnie zawieszona 25 maja 2016 roku przez Cyprus Securities and Exchange Comission (CySEC) nadal nie została ponownie aktywowana. Warto przypomnieć, że cypryjski regulator już drugi raz wydłuża okres wstrzymania licencji – informuje dodatkowo o potencjalnej szansy jej całkowitego anulowania.


Klienci nadal z zamrożonymi środkami

Wszystkie problemy ACFX rozpoczęły się w marcu, kiedy zdecydowano się na wstrzymanie wypłat środków klienckich i rozpoczęcie wewnętrznego dochodzenia mającego wyjaśnić sprwę. Od tej daty mija już jednak pół roku, a zdecydowana większość posiadaczy rachunków w Atlas Capital, nadal nie odzyskała swoich pieniędzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: CySEC zawiesza licencję ACFX!

12 maja pojawiła się informacja o przedłużeniu zawieszenia. Jeszcze tego samego miesiąca informowaliśmy, że redaktorzy serwisu LeapRate wybrali się do siedziby brokera gdzie okazało się, że świeci ona pustkami! Czyżby Atlas Capital całkowicie zrezygnował z prób powrotu na rynek?

ACFX w końcu straci licencję?

Jak podaje CySEC, zawieszenie autoryzacji CIF (cypryjskiej firmy inwestycyjnej) o numerze 085/07 zostało automatycznie wydłużone. Jednocześnie rozpoczęto wdrażanie procesu umożliwiającego potencjalnie całkowite zawieszenie wydanej licencji.

Co należy przez to rozumieć? Między innymi tyle, że ACFX nadal nie może świadczyć usług, otrzymywać, transmitować lub realizować jakichkolwiek zleceń otrzymywanych od klientów, oferować produktów inwestycyjnych na terenie Cypru i państw członkowskich Unii Europejskiej, promować świadczonych przez siebie usług, zwrócić klientom wszystkie środki. Dodatkowo na stronie brokera musi znajdować się informacja o zawieszeniu licencji.

Oficjalny komunikat na stronie CySECConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here