Naga MarketsAC SA w związku z trudnymi do przewidzenia skutkami obecnej sytuacji epidemii zawiesiło swoją rekomendację wypłaty 2,8 zł na akcję dywidendy z zysku za 2019 rok, podała spółka.

Zawieszenie w związku z sytuacją rynkową

“Zarząd podejmie ostateczną decyzję w kwestii swojej rekomendacji dotyczącej podziału zysku netto spółki za rok 2019 w terminie późniejszym. Zawieszenie rekomendacji zarządu spółki dotyczącej wypłaty dywidendy ma na celu umożliwienie zarządowi przesunięcie terminu na podjęcie decyzji o rekomendacji w przedmiocie podziału zysku za rok 2019 w oparciu o lepsze zrozumienie sytuacji i ocenę wpływu epidemii na bieżącą działalność spółki i jej sytuację finansową” – czytamy w komunikacie.

We wcześniejszej rekomendacji zarząd, biorąc pod uwagę planowane na 2020 r. rozwojowe projekty inwestycyjne mające na celu długofalowy wzrost wartości spółki oraz bieżące potrzeby kapitałowe, proponował akcjonariuszom przeznaczenie części zysku netto za 2019 rok na wypłatę dywidendy w wysokości 2,80 zł na jedną akcję, a pozostałą część zysku na kapitał zapasowy. Spółka wypracowała 38,18 mln zł zysku netto w 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

Ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku netto spółki za 2019 rok podejmie walne zgromadzenie spółki, zastrzeżono.

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here