Naga MarketsAC SA odnotowało 8,75 mln zł jednostkowego zysku netto przypisanego w III kw. 2020 r. wobec 11,14 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

AC SA analizuje wypracowane przez siebie wyniki

Zysk operacyjny wyniósł 10,47 mln zł wobec 12,92 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 51,93 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 55,16 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 28,8 mln zł zysku netto w porównaniu z 32,89 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 146,62 mln zł w porównaniu z 176,16 mln zł rok wcześniej.

“Od końca I kwartału 2020 r. ogólnoświatowa pandemia koronawirusa SARS – CoV-2 wywiera negatywny wpływ na przychody i wyniki finansowe spółki. Niskie ceny ropy naftowej, a przez to benzyny, pomimo dalej utrzymującej się korzystnej % relacji benzyna/gaz, ograniczenie importu samochodów używanych, zakłócenia w logistyce globalnej, a przede wszystkim restrykcje i ograniczenia w działalności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznych, miały wpływ na spadek popytu na wyroby spółki” – czytamy w raporcie.

Na wyniki finansowe spółki korzystny wpływ wywarły niższe ceny surowców do produkcji, osłabienie średniego kursu PLN względem USD i EUR, co jednakże odbywało się przy osłabieniu lokalnych walut na rynkach eksportowych naszych partnerów biznesowych w stosunku do EUR i USD ograniczając ich zamówienia. W III kwartale wraz ze spadkiem ogólnego wskaźnika zakażeń i łagodzeniu obostrzeń nastąpiła poprawa sytuacji. spółka od początku pandemii utrzymuje ciągłość działania, przy czym podjęła szereg działań i ponosi wydatki w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa swoich pracowników i partnerów biznesowych” – czytamy dalej.

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here