Naga MarketsAC SA odnotowało 18,07 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. 2020 r. wobec 21,75 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

InvestCuffs

AC SA odnotowało 18,07 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. 2020 r.

Zysk operacyjny wyniósł 21,55 mln zł wobec 26,97 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W okresie I półrocza 2020 r. zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł 26,8 mln zł i był niższy od wyniku osiągniętego w porównywalnym okresie 2019 r. o 5,8 mln zł” – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 94,68 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 121,01 mln zł rok wcześniej.

“Wpływ pandemii COVID-19 na działalność spółki uwidocznił się z końcem I kwartału 2020 r. Gwałtownie spadające w II kwartale 2020 r. ceny ropy naftowej, a przez to benzyny, pomimo dalej utrzymującej się korzystnej % relacji benzyna/gaz, ograniczenie importu samochodów używanych, zakłócenia w logistyce globalnej, a przede wszystkim restrykcje i ograniczenia w działalności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznych, miały wpływ na spadek popytu na wyroby spółki. Na wyniki finansowe Spółki korzystny wpływ wywarły niższe ceny surowców do produkcji, osłabienie średniego kursu PLN względem USD i EUR, co jednakże odbywało się przy osłabieniu lokalnych walut na rynkach eksportowych naszych partnerów biznesowych w stosunku do EUR i USD ograniczając ich zamówienia. Spółka utrzymywała ciągłość działania w I półroczu 2020 r. i nadal ją utrzymuje, przy czym podjęła szereg działań w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa swoich pracowników i partnerów biznesowych” – czytamy dalej w sprawozdaniu.

W związku z chęcią ograniczenia negatywnych skutków epidemii na przyszłą działalność spółki, a także mając na celu zapewnienie ochrony miejsc pracy, zarząd podpisał porozumienie z przedstawicielami pracowników, na mocy którego, począwszy od 1 maja do 31 lipca 2020 r. uległ obniżeniu do 20% wymiar czasu pracy oraz proporcjonalnie wynagrodzenie pracowników spółki, z wyłączeniem wyspecjalizowanych działów związanych z produkcją zestawów do haków holowniczych, przy czym zarząd i rada nadzorcza “w geście solidarności z pracownikami” dobrowolnie zrezygnowali z 30% swojego wynagrodzenia, podkreślono także.

“Według najlepszej wiedzy zarządu spółki na dzień niniejszego raportu, szacujemy, iż w II kwartale 2020 r. uwidocznił się największy negatywny wpływ pandemii koronawirusa na działalność spółki, a w kolejnych kwartałach zakładamy, iż powinna następować poprawa sytuacji pod warunkiem przewidywanego przez nas rosnącego odmrożenia i ożywienia gospodarek na poszczególnych rynkach działania. Jednakże sytuacja wokół pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest wciąż bardzo dynamiczna, a jej skutki ekonomiczne i społeczne trudne do oszacowania” – napisano także w sprawozdaniu.

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here