Naga MarketsAC Milan będzie miał swój token dla kibicówChiliz, firma fintech korzystająca z technologii blockchain, ogłosiła, że nawiązała współpracę z AC Milan w celu wprowadzenia na rynek tokena ACM, który będzie służył kibicom – chodzi m.in. o głosowanie w niektórych sprawach dot. przyszłości drużyny.

  • Chiliz ma pomóc w emisji ACM, blockchainowego tokena AC Milan.
  • Kibice mają móc wykorzystać token do głosowania w niektórych sprawach dot. przyszłości drużyny.

AC Milan z tokenem

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią, token kibica zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych kilku tygodni. Posiadacze ACM Fan Token będą mogli skorzystać z nagród programu VIP AC Milan. Włoski klub piłkarski dołączył tym samym do innych drużyn, takich jak FC Barcelona, ​​Juventus, PSG i AS Roma, które także stworzyły tokeny kibica, które są oparte platformie socios.com.

Te artykuły również Cię zainteresują
AC Milan to jeden z najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie z szacowaną liczbą fanów wynoszącą około 450 milionów. Klub zdobył 18 trofeów FIFA i UEFA oraz kilka tytułów Serii A.

Komentując ostatnie ogłoszenie, Casper Stylsvig, dyrektor finansowy AC Milan, nie krył entuzjazmu.

– Cieszymy się, że możemy dołączyć do Socios.com i powitać ich w naszej rodzinie jako globalnego partnera. To partnerstwo pozwala nam zapewnić naszym 450 milionom fanów na całym świecie kolejny ekscytujący sposób interakcji z AC Milan, co jest szczególnie ważne w obecnych okolicznościach wywołanych przez pandemię Covid-19 – powiedział.

Tokeny fanów

W zeszłym roku wiodące kluby piłkarskie na całym świecie weszły na rynek blockchaina, wprowadzając na rynek swoje tokeny kibiców. Swój token ma np. Barca. Platforma  społecznościowa Socios, która stoi za emisjami, sprzedała już ponad 14 milionów tokenów fanów.

– Pod koniec grudnia i na początku stycznia kilka tokenów fanów było notowanych na głównych światowych giełdach, które napędzały znaczną aktywność, a wolumeny handlowe PSG i JUV osiągnęły pod koniec grudnia 24-godzinny najwyższy poziom 300 mln USD – poinformowano w oficjalnym ogłoszeniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here