Naga MarketsPomimo kwietniowych wzrostów wyceny wielu popularnych coinów, wraz z nadejściem maja na rynku zagościł pesymizm. Co gorsza, oprócz spadków wyceny kryptowalut, nie cichną również doniesienia o coraz to bardziej drastycznych środkach podejmowanych przez polskie giełdy kryptowalut. W dniu dzisiejszym użytkownicy platformy Abucoins otrzymali wiadomość dot. planowanego zakończenia działalności tej giełdy.


W komunikacie wskazano, że “dnia 1 czerwca 2018 rozpoczęty zostanie proces likwidacji Abucoins Sp. z o.o.” W związku z tym giełda wypowie umowy zawarte z Użytkownikami i już dziś zaleca się zaniechanie dokonywania dalszych wpłat kryptowalut oraz wypłacanie pozostałych środków z giełdy.

Abucoin jest jedną z większych polskich giełd kryptowalut i kolejną, która borykała się z problemami. Podobnie jak innym giełdom, bank wypowiedział jej umowę prowadzenia rachunku, w efekcie czego platforma od 13 marca br. nie przyjmowała depozytów w walutach fiducjarnych. W związku z tym, do 23 marca wszyscy jej klienci musieli dokonać wypłaty środków bądź wymienić je na kryptowaluty.

Warto również przypomnieć, że już w lutym giełda została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego, co wiązało się z przekazaniem sprawy do prokuratury. Działamy zgodnie z prawem i dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Wpisu dokonano w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych).

Wpis na listę nie wpływa na naszą bieżącą działalność. Procedura ta oznacza jedynie, że Komisja Nadzoru Finansowego podjęła działania wyjaśniające w stosunku do spółki. Nie dotyczą one bezpieczeństwa funduszy naszych użytkowników czy narażenia ich na ryzyko. Przypominamy, że wdrożyliśmy wewnętrzną politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz program identyfikacji użytkownika (KYC), aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Chcemy jak najszybciej wyjaśnić sprawę i będziemy ściśle współpracować z Komisją Nadzoru Finansowego. Deklarujemy gotowość do przedstawienia wszelkich wyjaśnień i informacji umożliwiających rozwianie wątpliwości odnośnie działalności naszej firmy. – zapewniał wówczas Zespół Abucoins

Jak się jednak okazuje, Abucoin dołącza do grona firm, które również opuszczają nasz kraj. W tym przypadku jest to jednak całkowite zaprzestanie świadczenia usług a nie jak to ma miejsce w przypadku Giełd BitMarket24 i BitBay – przeniesienie siedziby za granicę.

To nie pierwszy taki przypadek

Warto również przypomnieć, iż Abucoins nie jest pierwszym i odosobnionym przypadkiem, kiedy to przez nieudolność decydentów polska traci na prawdę prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo. Podobną decyzję już w marcu podjęła inna polska giełda, BitMarket24, która przeniosła się z Krakowa do Londynu, a w miniony weekend Sylwester Suszek, prezes i założyciel BitBay, największej i zarazem najpopularniejszej, polskiej giełdy kryptowalut przyznał podczas Kongresu Bitcoin, że przyjął zaproszenie premiera Malty i podjął decyzję o przeniesieniu firmy. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 14 maja
Następny artykułSaxo Bank: amerykańskie cła ponownie tematem tygodnia?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here