Naga MarketsMaqta Gateway – podmiot należący do Abu Dhabi Ports – została pierwszą spółką w kraju z własnym rozwiązaniem opierającym się na technologii blockchain, tak wynika z doniesień Construction Business News. Silsal to technologia mająca na celu poprawę wydajności w branży dostaw i logistyki.

Według źródeł pochodzących z firmy, Silsal na samym początku będzie dostępny dla operatorów frachtowców oraz ich klientów. Nowe rozwiązanie ma być „komplementarnym narzędziem dla społeczności handlowej współpracującym z istniejącym systemem komunikacji portowej mPCS”.

Wykorzystując technologię blockchain, Abu Dhabi Ports celuje w zmniejszenie pracy papierkowej, przyspieszenie wymiany informacji oraz otrzymywania aktualizacji zamówień w czasie rzeczywistym. Silsal został opracowany wewnątrz laboratorium cyfrowej innowacji Maqta Gateway i został przetestowany w warunkach rzeczywistych we współpracy ze strategicznymi partnerami Abu Dhabi Ports.

CEO Maqta Gateway skomentował uruchomienie usługi jednym zdaniem – „Blockchain jest kluczowym krokiem do cyfryzacji handlu”. W dodatku do technologii blockchain, spółka opracowała własny system cyfrowej identyfikacji pozwalający na zaszyfrowanie wszelkiego rodzaju dokumentów transportowych. W ten sposób uda się wyeliminować konieczność korzystania z haseł, które mogą zostać wykradzione lub zgubione.

Branża transportu i logistyki jest szczególnie mocno zainteresowana technologią blockchain. Zdaniem Światowego Forum Ekonomicznego, rozwiązania oparte na blockchainie mogą zmniejszyć całkowity koszt transportu nawet o 20%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here