Naga Markets


Przed weekendem informowaliśmy o planach maltańskich polityków, którzy dążą do większego uregulowania rynku kryptowalut. Zarówno handel cyfrowymi tokenami jak i pozyskiwanie kapitału za pomocą ICO (ang. Initial Coin Offering) miałoby zostać opisane jasnymi i przejrzystymi przepisami. Regulator rynków finansowych z Zjednoczonych Emiratów Arabskich również dąży do uregulowania tej nowej klasy aktywów. 


Financial Services Regulatory Authority (FSRA) opublikowało dziś raport podsumowujący propozycje zmian regulacyjnych w kwestii handlu kryptowalutami oraz ośrodków ich wymiany (giełd).

Więcej przepisów…

Obecnie, rynek kryptowalut nie jest w ogóle regulowany, lub regulowany jest jedynie w części. Giełdy wymiany cyfrowych walut muszą spełniać przepisy dotyczące ochrony przed praniem brudnych pieniędzy (AML), finansowaniem terroryzmu (CTF) czy KYC (Know Your Customer), które wymagają gromadzenie danych dotyczących korzystających z usług giełd klientów.

Niemniej jednak, jak przyznaje regulator, samo kryptośrodowisko dąży do większej regulacji branży, która pozwoli na działanie bez obaw, że w przyszłości prawo zmieni się na niekorzyść przedsiębiorców czy inwestorów.

… wygodne dla wszystkich?

Jak przekonuje Richard Teng, CEO FSRA większe uregulowanie rynku kryptowalut wiąże się z korzyścią dla wszystkich. Zdaniem Tenga proste, przejrzyste przepisy niwelują ryzyko regulacyjne z którym borykają się teraz podmioty profesjonalne świadczące usługi wymiany kryptowalut, czy poszukujące na tym rynku finansowania. Z drugiej strony, regulacje wymuszą na przedsiębiorcach spełnianie pewnych norm, co przełoży się też na większe bezpieczeństwo klientów.

Proponowane przez Financial Services Regulatory Authority zmiany mogą jeszcze ulec zmianie ze względu na otwarte konsultacje w tej sprawie. Regulator zachęca do odwiedzenia swojej strony i dołączenia do dyskusji, która zwieńczona zostanie nowymi normami prawnymi rynku kryptowalut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here