Naga MarketsSztabki złota Cena złotaZa sprawą zawirowania na rynku finansowym, które zostało spowodowane pandemią koronawirusa, możemy obserwować ponad przeciętną zmienność nie tylko na akcjach, ale także na metalach szlachetnych, w tym na złocie.


Szaleństwo na rynku złota

Za sprawą wszechobecnej paniki spowodowanej pandemią koronawiursa rynek złota przechodzi ciężką próbę. W przeszłości, kiedy na rynku finansowym dochodziło do załamania, to rynek złota okazywał się bezpieczną przystanią stanowiąc tak zwany magazyn wartości. Dla inwestorów instytucjonalnych, takich jak zarządzający funduszami, złoto jest sposobem na zabezpieczenie się przed stratami w innych częściach ich portfeli, podczas gdy rządy polegają na tym metalu jako uniwersalnej walucie, która może stanowić bufor dla rezerw krajowych. Jednak obecna sytuacja doprowadziła do tego, że inwestowanie w złoto fizyczne jest coraz trudniejsze. Coraz więcej banków zdecydowała się na wycofanie możliwości zakupy złota (sztabki złota). Wynika to prawdopodobnie z problemów u źródło, czyli u producentów surowca.

“Od zeszłego tygodnia maseczki do twarzy, środki do higieny rąk, papier toaletowy i kruszec mają coś nowego wspólnego – kończą się, gdy wszyscy próbują je kupić” – powiedział Vincent Tie, kierownik sprzedaży w Silver Bullion Pte Ltd w Singapurze.”

Sytuacja techniczna na rynku złota

Pomimo bardzo dużej zmienności na rynku złota, kurs zachował się w ostatnim czasie technicznie. Spadki wyhamowały na wysokości kluczowego wsparcia przy 1455$, po czym rozpoczął się dynamiczny ruch w górę. Dynamika była na tyle duża, że kurs bez problemu pokonał opór znajdujący się 100$ wyżej i kontynuuje wzrosty. Aktualnie obszar zaznaczony kolorem zielonym przy poziomie 1555$ powinien być traktowany jako ważne wsparcie. Dopóki notowania znajdują się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa z celem na tegoroczne maksima przy 1700$.

Wykres złota
Złoto kontynuuje zwyżkę, interwał D1

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here