Naga MarketsFundusz zarządzany przez Abris Capital Partners nabędzie większościowy pakiet udziałów jednego z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Polsce – Velvet CARE Sp. z o. o. Fundusz podpisał przedwstępną umowę w tym zakresie z obecnym większościowym udziałowcem spółki – funduszem AVALLON. Doradcą Abris Capital Partners przy zakupie spółki jest Haitong Bank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce.

Umowa została podpisana 27 lutego 2018 roku pomiędzy VLET Holdings S. a. r. l., spółką zależną funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd. a funduszem AVALLON. Transakcja podlegać będzie standardowej procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Te artykuły również Cię zainteresują
– Produkcja papierowych wyrobów higienicznych to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów polskiego rynku papierniczego. Jego wartość sięga ok. 2,6 mld złotych. Widzimy bardzo dobre perspektywy dla krajowych producentów. Pozyskanie takiego właściciela, jak Abris Capital Partners umożliwi spółce Velvet wzmocnienie pozycji rynkowej poza Polską i zaistnienie na nowych rynkach zagranicznych – mówi Wojciech Perek, Dyrektor w dziale Fuzji i Przejęć w Haitong Bank.

Kluczowym założeniem strategii inwestycyjnej Abris jest tworzenie z firm polskich i regionalnych czempionów w swoich branżach. Takie są też ambicje funduszu w stosunku do Velvet CARE. Pomysł na inwestycję opiera się na potencjale rozwojowym firmy i sektora, w jakim działa. Docelowo Abris chce, aby w ciągu kilku lat spółka stała się liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zespół Haitong Bank z sukcesem doradzał przy projektach strategicznych w transakcjach prywatnych oraz transakcjach na rynkach kapitałowych m.in. dla Ministerstwa Skarbu Państwa, wielu polskich spółek i przedsiębiorców oraz funduszy private equity, w tym niejednokrotnie dla funduszu Abris Capital Partners. W 2017 roku Abris, przy wsparciu Haitong Bank, sprzedał swoje udziały w grupie Mykogen, będącej czołowym europejskim producentem podłoża do uprawy pieczarek, belgijskiej grupie Greenyard Foods oraz zakupił lidera windykacji w Polsce, GetBack od Idea Banku. Rok wcześniej Haitong Bank doradzał funduszowi przy nabyciu większościowego pakietu akcji lidera branży przetwórstwa ryb w Polsce – grupy Graal. Haitong Bank jest pierwszym globalnym uczestnikiem rynków kapitałowych z właścicielem wywodzącym się z Azji, który prowadzi na większą skalę działalność w obszarze bankowości inwestycyjnej w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here