Naga MarketsAbpol Company Polska SA od początku swojej działalności specjalizuje i koncentruje się na dystrybucji produktów FMCG (ang. fast-moving consumer goods – produkty szybko zbywalne).

abpol

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka Abpol notowana na New Connect wygląda na kolejną gwiazdę tego indeksu. Ostatnie miesiące to nieustanne i bardzo dynamiczne wzrosty, a ostatni kwartał przyniósł wzrost o  175%. Dzisiaj spółka traci przy niskich obrotach. Może jednak być to tylko korekcyjny spadek p zderzeniu się z oporem w postaci poprzedniego szczytu. Wybicie 3,50 zł będzie oznaczać dalsze wzrosty.

Opublikowane wyniki za IV kwartał 2014 roku pokazują wzrost zysku netto w porównaniu z rokiem poprzednim. Co ciekawe przychody ze sprzedaży spadły, ale dzięki zwiększeniu marżowości i optymalizacji kosztów spółka potrafiła wypracować lepszy zysk netto. Można potraktować to jako naprawdę sprawne zarządzanie firmą. Ponadto spółka obniżyła poziom zadłużenia i znacząco poprawiła swoją płynność finansową, a także strukturę finansowania. Coraz częściej w branżowej prasie można przeczytać o nawiązywaniu kolejnych współpracy z sieciami handlowymi, przez co firma powiększa dla siebie rynek zbytu. Także pozytywnie jawi się kwestia wprowadzonej niedawno na rynek własnej marki prezerwatyw You&Me. Jak powiedział w jednym z wywiadów dyrektor generalny Olgierd Wejner, spółka realizuje strategię polegającą na koncentrowaniu się na produktach, które generują największe marże. Dzięki temu firmie udaje się skutecznie ograniczać koszty związane z promocją produktów oraz obsługą marketingową.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here