Naga MarketsAbercrombie and Fitch, jedna z najpopularniejszym młodzieżowych marek sprzedających ubrania przeżywa ostatnio bardzo ciężkie chwile, które spotęgowane zostały publikacją raportu finansowego za drugi kwartał. Firma kolejny już raz z rzędu zaliczyła stratę, a proces restrukturyzacji i zmiany strategii przebiega bardzo, bardzo boleśnie. Co istotne, zmiany zaproponowane przez zarząd firmy w poprzednich miesiącach nie przełożyły się na wzrost popytu na ubrania, co doprowadziło do 14 kwartału z rzędu z ujemną dynamiką przychodów. Jakby tego było mało, firma wycofała się także z obietnicy uzyskania dodatniego wyniku jeszcze przed końcem tego roku, a całość raportu finansowego miała naprawdę kiepski wydźwięk. Firma specjalizująca się przede wszystkim w produkcji ubrań dla nastolatków nie potrafi poradzić sobie z konkurencją tańszych konkurentów takich jak H&M czy Zara i nie pomógł jej nawet fakt zatrudnienia znanych projektantów, którzy są autorami najnowszych kolekcji.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

ANF.US_10_28 31_08

Patrząc na wykres spółki z perspektywy interwału dziennego należy stwierdzić, iż krótkoterminowe perspektywy prezentują się wyjątkowo niekorzystnie dla akcji spółki. Od kilku lat porusza się ona w silnym trendzie spadkowym, z okazjonalnymi okresami korekt wzrostowych. Ostatnia korekta była jednak wyjątkowa słaba, a wczorajsze wyniki doprowadziły do wybicia z kanału wzrostowego z ogromnym impetem i przy pomocy sporej luki spadkowej. Jest bardzo prawdopodobne, iż w najbliższych dniach ujrzymy test kluczowej strefy wsparcia w okolic 15-16 dolarów za akcję, która powstrzymywała dalsze spadki w 2015 i 2016. Jej wybicie stworzyłoby szansę na mocniejszy ruch spadkowy i ustanowienie nowych, wieloletnich dołków. Jedyną nadzieją dla byków jest w tym momencie wybronienie wsparcia, co biorąc pod uwagę sytuację fundamentalną może być wyjątkowo ciężkie do osiągnięcia.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURPLN – dotarł do istotnego oporu
Następny artykułCADJPY – walka w okolicach oporu
Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN BiŚ, Polsat News,) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, Puls Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jest praktykiem rynku forex. W swoim podejściu ceni przede wszystkim analizę fundamentalną, ale często posługuje się poziomami Fibonacciego w celu wyznaczenia stref popytu i podaży potrzebnych w strategii Price Action.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here