Naga MarketsWedług Finanz.ru, Abchazja znosi zakaz miningu kryptowalut. Powyższe oświadczył w czwartek premier kraju. Dodał, że jego rząd planuje wprowadzić „najbardziej optymalny mechanizm” regulujący wydobywanie kryptowalut, zamiast utrzymywać obecny zakaz państwa dotyczący działań związanych z blockchainem.

  • Abchazja zezwala na kopanie kryptowalut.
  • Ma też wprowadzić „najbardziej optymalny mechanizm” regulujący wydobywanie cyfrowy walut.

Abchazja otwiera się na kryptowaluty

Na początku tego tygodnia Ruslan Kvarchia, dyrektor zarządzania operacyjnego i technologicznego oficjalnej państwowej spółki energetycznej, wskazał na wydobywanie kryptowalut jako główny czynnik napędzający obecny kryzys energetyczny, który dotyka Abchazję.

Teraz pracujemy nad rozliczeniem i identyfikacją punktów, w których te kopalnie są zainstalowane, nie będzie można niczego ukryć. (…) Przygotowywany jest rządowy dekret, który określi najbardziej optymalne mechanizmy regulacji tego procesu. Nie zabronimy jej [wydobywania], państwo to odpowiednio ureguluje. To także pierwszy etap rozwiązywania problemów energetycznych – powiedział.

Premier kraju dodał, że „to nie jest łatwe”, gdy zapytano go, jak planuje przywrócić system energetyczny kraju do normalnego poziomu. Dodał, że rozwiązanie kryzysu może zająć nawet sześć miesięcy.

Skok zainteresowania kryptowalutami

Abchazja była w tym roku miejscem gwałtownego wzrostu wydobycia kryptowalut. Mimo że działalność związana z kryptowalutami jest nielegalna od 2018 r. organy celne poinformowały, że sprzęt górniczy o wartości ponad 589 000 USD przekroczył granicę kraju tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here