Naga MarketsAbchazja planuje budowę dużej farmy górniczej kryptowalut, jak potwierdził prezydent Raul Khadjimba w wywiadzie dla RiaFAN, opublikowanym 2 lipca.

Na pytanie, czy plany Abchazji dotyczące stworzenia dużej farmy górniczej kryptowalut są nadal aktualne, Khadjimba powiedział, że tak, ale dodał, że „niestety istnieją pewne trudności”.

“Staramy się legitymizować te procesy, aby przynosiły one pewne dochody budżetowi kraju”

– powiedział Khadjimba.

Państwowe kopalnie kryptowalut

Khajimba zgodził się z uwagą, że konieczne jest dokończenie prac związanych z budowaniem tego typu kopalni i dodał, że „chcemy, aby państwo zarządzało takimi procesami”. Pomimo możliwości opóźnień legislacyjnych Khajimba przewidział, że plan utworzenia farm górniczych może zostać wdrożony “wcześniej niż później”.

Wypowiedzi Khadjimby pojawiły się w związku z wiadomością, że ministerstwo gospodarki Abchazji zatwierdziło kilka dni temu projekt ustawy o ustanowieniu działalności wydobywczej kryptowalut w kraju. Proponowane rozporządzenie określa prawne, ekonomiczne, organizacyjne i techniczne zasady wdrażania działalności związanej z kopaniem kryptowalut w republice.

Jak media informowały w styczniu tego roku, rząd Abchazji zmniejszył moc energii elektrycznej dla 15 obiektów górniczych do łącznej wartości 8 950 kilowatogodzin (kWh), co rzekomo odpowiadało zużyciu energii elektrycznej przez 1 800 gospodarstw domowych. Cięcia były częścią serii „tymczasowych środków mających na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez niektóre kategorie abonentów”.

Podobny proces obserwujemy dziś w Iranie, gdzie niedawno skonfiskowano aż 1 000 koparek i tym samym zamknięto dwie duże krypto-kopalnie. Powód? Ministerstwo Energii w kraju odkryło, że w ostatnim czasie kopalnie, które zajmują się wydobywaniem kryptowalut podwyższyły globalne zużycie prądu o 7%. Tym samym resort odcina teraz podmioty od energii elektrycznej – na razie dot. to nielegalnie działających kopalni. W planach są jednak też ogólne podwyżki prądu dla takich jednostek i firm.

Abchazja

Abchazja to terytorium na wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego, formalnie część Gruzji. Dziś też państwo nieuznawane (uznane przez 5 państw na świecie, w tym Rosję).

Od 1992 r. Abchazja jest w praktyce niepodległym państwem, pozostającym poza zwierzchnością władz gruzińskich, którego władze stosują nazwę Republika Abchazji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here