Naga MarketsabcdataABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 roku. Spółka właśnie opublikowała wstępne szacunki za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka zanotowała w III kwartale 4,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto – wynika z wstępnych danych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 9,6 mln zł, wynik EBITDA to 11,1 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 1 096,1 mln zł.

Od początku roku ABC Data miała wstępnie 2,4 mln zł straty netto przy przychodach w wysokości 3 090 mln zł.

“Najważniejszym czynnikiem, który pozytywnie wpłynął na poziom skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz marży brutto w III kwartale 2018 roku oraz ujęciu narastającym od początku roku była wysoka sprzedaż w segmencie hardware i dystrybucji z wartością dodaną w ramach ABC Data S.A., sprzedaż produktów wiodących producentów smartfonów, tj. Apple i Xiaomi oraz w obszarze gamingowym (w szczególności w samym III kwartale 2018 roku). Z kolei negatywnie na poziom wypracowanych przychodów wpłynęła niższa sprzedaż komponentów, produktów z segmentu RTV/AGD oraz tabletów” – napisano w komunikacie,

Skonsolidowany raport ABC Data za III kw. 2018 roku zostanie opublikowany 15 listopada 2018 roku.

Sytuacja na wykresie

Na otwarciu poniedziałkowej sesji akcje drożeją już o około 8%. Zaczynamy więc korektę, po wcześniejszej, ogromnej przecenie. Wydaje się, że na tle spadków oraz słabości naszego rynku, sukcesem strony kupującej byłoby doprowadzenie kursu w rejon 1 zł.

abc data
źródło xStation 5

Zobacz także: ABC Data – 9,5 mln zł straty netto przy prognozach zysku, akcje w dół o 13%!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here