Naga MarketsABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

abc data
źródło xStation 5

Notowania spółki otworzyły się w poniedziałek luką wzrostową i szybko kurs osiągnął pułap 12% mimo że, przed końcem sesji kupujący oddali sporo z tego wyniku. Zwyżce towarzyszyły także wyraźnie podwyższone obroty. Powodem porannego odbicia były opublikowane szacunkowe dane za trzeci kwartał. Spółka odnotowała w tym okresie 4,9 mln zł zysku netto przy przychodach rzędu 1096 mln zł. Wynik EBITDA przekroczył poziom 11 mln zł. Sądząc po pierwszej reakcji rynku, są to wyniki, które zaskoczyły na plus. Szersza tendencja nadal pozostaje jednak spadkowa i trudno oczekiwać, aby w obliczu słabości naszego parkietu, notowania przekroczyły znacząco poziom 1 zł w najbliższym czasie.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – PGNiG, Budimex, Kęty

Fabryki Mebli Forte to producent mebli, notowany na GPW od 1996 roku.

forte
źródło xStation 5

Na drugim biegunie poniedziałkowej sesji znalazły się akcje Forte. Spółka fatalnie rozpoczęła sesję i bardzo szybko wyprzedaż zbliżyła się do 25% osiągając przy tym bardzo wysokie obroty. Powodem spadków były wstępne dane za trzeci kwartał. Forte wypracowała 256 mln zł przychodów oraz 14,4 mln zł zysku operacyjnego. W porównaniu z ubiegłym rokiem są to wyniki słabsze. Podobnie wypadają wyniki sumaryczne od początku roku, które także wypadają niżej niż wyniki z 9 miesięcy ubiegłego roku np. EBITDA wyniosła 85,3 mln zł wobec ponad 100 mln zł rok wcześniej. W komentarzu zarząd stwierdził, że powodem słabych wyników sprzedaży jest spowolnienie na rynku detalicznym mebli, zarówno w kraju jak i za granicą oraz rosnące koszty pracownicze. Najsłabsza sesja tego roku potwierdza panującą tendencję spadkową, z którą mamy do czynienia od początku ubiegłego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWielka Brytania chce zakazu handlu na CFD kryptowalutowych
Następny artykułGoldman Sachs: Powrót strachu na rynki dobry dla złota
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here