Naga MarketsABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT.

abc data
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas ostatniej sesji przed Świętami o ponad 17% przy mocno podwyższonych obrotach. Powodem wzrostów były dwie informacje. Po pierwsze, spółka dokonała wyboru opcji strategicznej w postaci skoncentrowania się na pozyskaniu inwestora strategicznego. Druga wiadomość to podpisanie umowy z markę Oppo czyli czołowym producentem smartfonów. Umowa dystrybucyjna zakłada, że produkty Oppo będą dostępne dla szerokiego grona klientów w całej Polsce. Jest to też kolejny krok do wejścia tej marki na polski rynek. Spoglądając na wykres, widać że spółka odnotowała udaną końcówkę roku. Kurs sięga poziomu 1 zł i znajduje się najwyżej od połowy października.

Orbex

Zobacz również: GPW: 45 spółek na liście alertów giełdowych

Grupa AB jest czołowym europejskim dystrybutorem nowoczesnych technologii.

abpl
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała w trakcie sesji z minionego piątku niespełna 4% przy dość słabych obrotach. Trend ostatnich miesięcy jest zdecydowanie spadkowy, dlatego brak obrotów może sugerować, że zwyżka jest tylko kolejną korektą. Powodem wzrostów w miniony piątek jest informacja o tym, że spółka zdecydowała o skupie do 3,23 mln akcji własnych w celu umorzenia. Kwota skupu sięga 15 mln zł. Zarząd jest upoważniony do nabycia akcji do poziomu 20% kapitału zakładowego spółki do dnia 20 grudnia 2021 roku. Cena nabywanych akcji nie może być wyższa niż 30 zł za akcje. Jest to dobra wiadomość, kiedy spółka sama skupuje taniejące akcje. Być może w ten sposób uda się zatrzymać trend spadkowy. Na razie korekta ma szansę na test poprzedniego dołka czyli okolic 17 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV – Świąteczna pobudka rynków – czwartkowe poziomy DAX
Następny artykułZłoto – otwarta droga do wzrostów?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here