Naga MarketsGrupa ABC Data jest dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego działającym na obszarze Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i Rumunii. Spółka opublikowała wyniki za II kwartał. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka miała w drugim kwartale 9,5 mln zł straty netto, a przed rokiem zysk netto wyniósł 3,7 mln zł. Według prognoz analityków, spodziewany był wynik dodatni.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w drugim kwartale wyniosły 957 mln zł wobec 919 mln zł przed rokiem.

“Powodem wzrostu jest przede wszystkim wyższa o 6 proc. sprzedaż krajowa oraz większa o 15 proc. sprzedaż na rynkach bezpośrednich (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia oraz Litwa)” – dodano w raporcie.

W pierwszym półroczu 2018 roku EBITDA wyniosła 2,0 mln zł, co oznacza spadek r/r o 87%.

Orbex

Sytuacja na wykresie

Na otwarciu poniedziałkowej sesji przecena sięga już 13%. Kurs spada poniżej ostatniego dołka, co w kontekście pokazanych wyników, sugeruje raczej kontynuację spadkowej tendencji.

źródło: xStation 5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndykpol miał 82,35 mln zł zysku netto w I poł. 2018 r. Ciekawy układ na wykresie W1
Następny artykułKomentarz walutowy – nowa stara NAFTA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here