Naga MarketsKrzysztof BieleckiJeśli często słyszysz lub czytasz coś na temat blockchainia, a nadal nie do końca wiesz, czym jest owy tajemniczy “łańcuch bloków”, z pomocą biegnie Krzysztof Bielecki, którego mogliście poznać już tutaj. Dziś dokładniej przyjrzymy się książce jego autorstwa, “ABC Blockchaina”.

Proste wyjaśnienie rzeczy skomplikowanej. Wielu już próbowało. Czy Krzysztof Bielecki odnalazł Święty Graal? Czym więc – do cholery! – jest ten cały blockchain?

Rycerz okrągłego stołu

Na rynku mamy już inne tego typu pozycje. Jest “Bitcoin – płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty” Anny Iwony Piotrowskiej. Pozycja raczej trudniejsza w odbiorze, zapełniona jednak ciekawymi danymi liczbowymi i statystycznymi (dziś trochę nieaktualnymi). O tym, że bitcoin będzie warty milion dolarów starali się nas przekonać już Szczepan Bentyn i Michał Grzybkowski w “Kryptowalutach”.

Bielecki idzie w tym kierunku, w którym podążał wspomniany duet. I wiecie co? Robi to nawet lepiej!

Już od pierwszych stron “ABC Blockchaina” wręcz porywa. To nie jest śmiertelnie nudne analizowanie technologii, to raczej książka przygodowa. Rozpoczynamy ją od dziwnych transakcji zwieranych z tajemniczymi jegomościami w niezidentyfikowanym miejscu. Potem przenosimy się z kolei do uniwersum, gdzie blockchain jest już powszechnie stosowany. Na praktycznych przykładach poznajemy, po co nam ta nowa technologia. Potem napięcie nie opada, ponieważ autor opowiada nam historię Satoshi’ego Nakamoto. To już z kolei samograj i aż dziwi mnie, że nikt na razie nie nakręcił filmu na ten temat.

KryptoŚwiat

Bielecki prezentuje nam całe spektrum kryptowalut i projektów z rynku blockchaina oraz ICO, dzięki czemu poznajemy cały kryptoświat. Fajnie, ponieważ młody stażem inwestor pozna dzięki temu, jak szerokie zastosowanie ma sieć bloków.

Autor zabiera nas jednak też w mroczne zakamarki tego świata (tu określane… “szambem”). To już jednak ścieżka dla odważnych…

By przetrwać w kryptoświecie, warto zaznajomić się z rozdziałem dot. oszustw na tym rynku oraz fragmentami, w których objaśniane są różne technologiczne zagwozdki (wszystko w sposób prosty i przyjemny).

Czy warto przeczytać?

Odpowiedź brzmi – tak! Bielecki w prosty sposób wyjaśnia i przybliża temat blockchaina i kryptowalut. To pozycja wręcz obowiązkowa dla osób początkujących na tym rynku. Ci bardziej zaawansowani także mogą po nią sięgnąć, jako miłą lekturę. Co jednak najciekawsze, książka jest dostępna za darmo. Po więcej szczegółów odsyłamy was jednak na profil projektu na Facebooku.

KONKURS

Otrzymaliśmy od autora egzemplarz “ABC Blockchaina”, który chcemy podarować komuś z was. Musicie tylko do godz. 12:00 20.02.2019 r. w komentarzu pod tym artykułem napisać dlaczego właśnie wy powinniście ją otrzymać. Najlepszą odpowiedź nagrodzimy egz. “ABC Blockchaina”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Witam Cię blockchain szelestem, tytułem na pierwszej stronie, bo po to przecież jesteś, żebym Cię ujął w dłonie…i czytał 🙂 Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here