Naga MarketsGrupa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów sprzętu IT w Europie.

ab

Te artykuły również Cię zainteresują

Spółka notuje bardzo udany okres, rosnąc w drugim półroczu o niemal 40%. Wydaje się, że wzrosty te mogą mieć trwalszy charakter, gdyż w ostatnim czasie pojawił się korzystny splot wydarzeń dla spółki. Firma ta notuje stabilne wyniki finansowe, szczególnie cały czas wzrastają przychody, które niebawem mają sięgnąć 9 mld zł. Niższy zysk netto to efekt niższych marż. Zdaniem spółki sytuacja ma się jednak poprawiać. Pozytywne prognozy płyną także z najnowszych rekomendacji, których firmę wycenia się na 31,20 zł. Warto także dodać, że spółka ma za sobą dużą przecenę o blisko 70% w ostatnich latach.

Na tym tle oraz poprawy wyników, spółka w idealnym momencie ogłosiła program skupu akcji własnych. Jest to czytelny sygnał, wiary w dalszą poprawę wyników i tego, że po tak dużej zniżce wycena rynkowa jest już atrakcyjna. Nie jest to zresztą odosobniona opinia Zarządu, gdyż od końca ubiegłego roku, większość dużych akcjonariuszy zwiększyła swoje udziały w spółce. Co do techniki, kluczowy opór mamy w rejonie 21-21,30 zł. W połowie września doszło do odbicia od niego, jednak odbicie było dużo mniejsze niż wcześniejsze reakcje podażowe przy tym poziomie i cena szybko zaczęła ponownie rosnąć. Mamy więc pewną presję popytową, która powinna doprowadzić do ponownego ataku na opór w najbliższym czasie. Moim zdaniem, powinno dojść do jego wybicia i w dłuższym okresie czasu kurs będzie rosnąć np. do okolic 25 zł czyli ekstremów z lat 2017-18.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here