Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

AB SA to pochodzący z Wrocławia dystrybutor sprzętu IT.

Te artykuły również Cię zainteresują
abpl

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji niemal 7% w towarzystwie bardzo wysokich obrotów. Pod względem technicznym pojawił się sygnał kupna jakim jest wybicie z kształtującej się od połowy października ubiegłego roku konsolidacji przyjmującej postać formacji klina. Mocne wybicie przy mocnych obrotach daje nadzieję na rozwinięcie wzrostów po długim okresie korekty, która jak na razie zatrzymała się w okolicach strefy wsparcia opartej o poziom poprzedniego szczytu. W szerszym rozumieniu mamy bowiem nadal do czynienia z wieloletnim trendem wzrostowym. Miejmy nadzieję, że wczorajsze wybicie będzie początkiem powrotu do głównego trendu. Wydaje się, że wierzą w to biura maklerskie, które dość chętnie wydawały ostatnio rekomendacje kupna z ceną docelową sięgającą 45 zł. Ostatni raz o spółce pisałem 7 grudnia ubiegłego roku.

Spółka handluje odzieżą dla mężczyzn: głównie płaszczami i kurtkami, ale również garniturami, koszulami i krawatami. Spośród debiutantów z 16 kwietnia 1991 roku Próchnik jest jedyną nieprzerwanie notowaną spółką.

prochnik

Próchnik zyskał wczoraj niespełna 1% choć wzrosty w ciągu dnia sięgały już 5%. Mimo niezbyt korzystnie wyglądającej świecy (pin bar) ważne jest, że bardzo wysokie obroty, który widzieliśmy we wtorek zostały podtrzymane. Spółka ma szanse na najlepszy tydzień od długiego okresu czasu. Pod względem technicznym, przy wysokich obrotach doszło do wybicia niemal rocznej linii trendu spadkowego. Warto dodać, że tak wysoki wolumen nie miał tu miejsca od prawie roku co tylko wzmacnia sygnał kupna jaki pojawi się wraz z wybiciem. Okolice 1,10 zł to lokalne wsparcie, do którego cena może się korekcyjnie cofnąć. Jeżeli jednak wybicie ma być prawdziwe, a wiele na to wskazuje to po ewentualnej korekcie cena powinna rosnąć przynajmniej w rejon 1,30 zł czyli poprzedniego wierzchołka.

invest

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here