Naga MarketsAB PL [ABE], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dniaWynikami za rok obrotowy 2020/2021 (od 1 lipca 2020 do 30 czerwca 2021) pochwaliła się Grupa AB. Silna hossa w branży dystrybutorów sprzętu IT przyniosła spółce ponad 3 mld zł wzrostu przychodów. Grupa AB odnotowała 123,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 66,38 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 165,84 mln zł wobec 95,54 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 13 074,31 mln zł wobec 10 206,88 mln zł rok wcześniej. Tylko w ostatnim kwartale spółka wypracowała niemal 3 mld zł przychodów, ponad 39 mln zł wyniku EBITDA i 26 mln zł zysku netto.

Mamy więc utrzymane dwucyfrowe tempo wzrostu. Zysk netto wzrósł o 86%, zysk operacyjny o 74%, a przychody o 28%. „Osiągnęliśmy rekordowe wyniki i podtrzymujemy chęć bezpośredniego podzielenia się sukcesem z akcjonariuszami, co znajdzie się w propozycji stosownej uchwały walnego zgromadzenia” – powiedział prezes Andrzej Przybyło.Próba odbicia

Według prognoz ekspertów rynku, dobra koniunktura na sprzęt IT ma się utrzymywać także w najbliższych latach. Na wykresie trwa korekta i cena dotarła na najbliższe wsparcie przy 53,50 zł, gdzie po 20% spadku powinna pojawiać się próba odbicia.

abpl


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Na lokalnym wsparciu

Producent gier, który zasłynął wypuszczeniem światowego hitu jaki stała się gra „Green Hell” – Creepy Jar, poinformował o przesunięciu premiery dodatku do gry „The Spirits of Amazonia 3” na PC ze względu na zwiększenie skali projektu. Spółka przypomniała także, że trwają prace nad portem dodatku na konsole. „Pierwsze dwie części dodatku 'The Spirits of Amazonia’ okazały się ogromnym sukcesem, a ich premiery wyraźnie podbijały ilość sprzedanych kopii 'Green Hell’ na Steam. W związku z tym, oczekiwania graczy co do finałowej części rozszerzenia są zdecydowanie wyższe niż w przypadku poprzednich. Sprzedaż w dalszym ciągu jest bardzo wysoka – zgodnie z raportem z dnia 23 sierpnia 2021 od początku roku wyniosła 832 tys. kopii na wszystkich platformach.

creepy jar

Dlatego też, do ostatniego, finałowego dodatku 'Green Hell’ przykładamy szczególną wagę – 'The Spirits of Amazonia 3′ będzie największym z przygotowywanych przez nas rozszerzeń” – skomentował prezes Creepy Jar Krzysztof Kwiatek. Wykres od wielu miesięcy wygląda słabo. Cena cały czas spada. Obecnie kurs testuje poziom poprzedniego dołka, co stwarza szansę przynajmniej na korekcyjne podbicie.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here