Naga Markets
computersGrupa AB jest czołowym europejskim dystrybutorem. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za I połowę roku obrotowego. Poniżej szczegóły z raportu.

Spółka wypracowała 35,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. roku finansowego 2018/2019 (1 lipca – 31 grudnia 2018) wobec 38,62 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 50,06 mln zł wobec 57,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4 845,03 mln zł w I poł. r. fin. 2018/2019 wobec 4 645,81 mln zł rok wcześniej.

“W pierwszym półroczu roku obrotowego 2018/19 Grupa AB kontynuowała dalszy dynamiczny rozwój, umacniając swoje pozycje w głównych domenach działalności, pozostając bezwzględnym liderem dystrybucji rynku IT w Polsce i Czechach oraz jednym z największych dostawców produktów IT na Słowacji. W okresie od lipca 2018 do grudnia 2018 roku spółki grupy podpisały nowe umowy lub rozszerzyły zakres współpracy z dotychczasowymi producentami praktycznie w większości rozwijanych segmentów działalności” – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Andrzej Przybyło.

“W wielu przypadkach rośniemy wyraźnie szybciej niż rynek. To dobra baza do dalszego rozwoju. Spodziewamy się jednocześnie, że po burzliwym okresie zmian strukturalnych w zakresie naszej konkurencji w Polsce, krajowy rynek powróci do stabilizacji i bardziej rynkowych marż. W tak wymagającym otoczeniu rynkowym Grupa AB osiąga stabilne i solidne wyniki finansowe” – podkreślił członek zarządu ds. finansowych Grupy AB Grzegorz Ochędzan, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. r. fin. 2018/2019 wyniósł 26,64 mln zł wobec 28,14 mln zł zysku rok wcześniej.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki tanieją o ponad 5% po podaniu wyników. Cena odbija od zaznaczonego oporu, a szerszy trend jest spadkowy. Wydaje się zatem, że w najbliższym okresie to strona sprzedających może dominować na wykresie.

abpl

Zobacz także: PGE S.A. [PGE], Medicalgorithmics [MDG] – Gorące spółki dnia 5.03.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCryptopia Exchange stratuje w trybie do odczytu po ataku hakerskim
Następny artykułPlay – ponad 200 mln zł zysku netto w IV kwartale
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here