Naga MarketsDzisiejszego dnia poznamy koszyk danych gospodarczych z Wielkiej Brytanii. O godzinie 13:00 poznamy stopy procentowe, raport inflacyjny oraz podsumowanie polityki monetarnej prowadzonej przez BoJ. Natomiast o godzinie 13:45 odbędzie się wystąpienie Prezesa Banku Centralnego Wielkiej Brytanii, Marka Carney’a. Przez obserwatorów rynkowych wydarzenie zostało okrzyknięte mianem “Super Czwartku” – po pustkach w kalendarzu z pierwszej połowy tygodnia jest jak najbardziej adekwatne.

Stopy procentowe pozostaną bez zmian, konsensus ekonomistów zakłada utrzymanie stóp przy rozkładzie głosów 0-0-9. W gospodarce brytyjskiej aktualnie liczy się Brexit, pozostałe dane gospodarcze odchodzą w zapomnienie. Oprócz stóp procentowych poznamy również kwartalny raport na temat inflacji, który w tym przypadku jest o wiele ważniejszy.

Sprawdź ofertę handlową brokera Admiral Markets >>

GBP/USD D1
GBP/USD D1

Śledź rezultaty posiedzenia BoE w kanale Rynki na Żywo!

Na interwale dziennym kurs funta szterlinga względem dolara amerykańskiego porusza się w kanale wzrostowym. Aktualnie notowania spoczęły na dziennym wsparciu 1.43-1.44, bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here