Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Trzy ostatnie sesje były zdecydowanie dla byków na eurodolarze, dziś para dociera do poziomów najwyższych od pierwszego października. Utrzymanie dorobku do końca sesji będzie wiązać się ze zmianą w układzie popytu i podaży który to jest reprezentowany przez oscylator MACD. Kolejnym ważnym punktem będzie test średniej MA na interwale H4, udana pierwsza obrona może pomóc rozbudować odreagowanie.

Co ciekawe, interwał tygodniowy wskazuje kierunek wzrostowy a ostatni spadek dla graczy długoterminowych może być tylko korektą rozpoczętego w sierpniu impulsu do góry.

EURUSD D1 MACD

GBPUSD

Dużo silniejszy od edka jest popularny kabel, tutaj trend wzrostowy z TF dziennego trwa już niemal tydzień i ponownie byki mierzą się ze średnią dwusetką. Poprzednie dotknięcie skończyło się boleśnie, spadkowa “trójka” zabrała ponad 300 pipsów z wrześniowego ruchu w górę. Obecnie w końcówce sesji można dostrzec reakcję podaży jednak jest ona dosyć stonowana.

Zobacz też: MACD – opis systemu

Zwróciłbym uwagę na ponowny test średniej MA25 na interwale H4, jeśli tam kupujący podchwycą uptrend to wkrótce możemy zobaczyć atak na 1,33 i wyżej. Sytuacja na wykresie tygodniowym potwierdza scenariusz pro-longowy. Utrata 1,3100 mogłaby zanegować pozytywny układ świec.

GBPUSD D1 MACD


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here