Naga MarketsBitcoin BTC coinMimo, że od powstania najstarszej z kryptowalut minęło już ponad 11 lat, to Bitcoin w dalszym ciągu nie przedarł się do mainstreamu jako powszechnie wykorzystywany środek wymiany wartości. Zadania tego z pewnością nie ułatwia spora, dzienna zmienność jaka cechuje BTC. Wiele osób wciąż boi się bowiem powtórzyć błąd Laszlo Hanyecza, który w 2010 roku kupił dwie pizze, za które zapłacił 10 tysięcy Bitcoinów. Przy obecnych cenach jest to równowartość 86 mln USD.


Tokeny cyfrowe są bezwartościowe?

Ponadprzeciętna zmienność sprawia, że Bitcoin i inne popularne aktywa cyfrowe są w głównej mierze przedmiotem obrotu w celach stricte spekulacyjnych. Zdaniem założyciela VeChain ich wartość również zależy w zdecydowanej większości od spekulacji.

Podczas targów BlockShow Asia 2019 Sunny Lu zasugerował, że 99% wartości tokena wiąże się ze spekulacją, a nie z wartością, jaką rozwiązanie może przynieść społeczeństwu. Powoduje to, że wiele startupów traci dużo czasu na produkcję i “sprzedaż” tokenów, nie opracowując rozwiązań tam, gdzie początkowo były one skoncentrowane.

Analizując słowa założyciela VeChain dojść można do wniosku, że jego zdaniem zdecydowana większość tokenów jest bezwartościowa a ich jestestwo zależne jest tylko i wyłącznie od dobrej woli spekulantów. Debatując na ten temat, inni prelegenci BlockShow Asia 2019 podkreślali trudności w określaniu wartości dla projektów blokchainowych.

Zobacz także: 99% kryptowalut niewarte inwestycji – uważa Willy Woo

– Nie ma drogi naprzód, nie ma dobrych praktyk, na które można by spojrzeć i odzwierciedlić. To dopiero początek i wszystko jest jeszcze bardzo nowe, więc bardzo trudno jest określić wartość projektów blockchainowych. Tutaj uczymy się i rozwijamy na całkowicie innowacyjnym rynku i wierzę, że będziemy nadal rozwijać ten rynek – powiedział Matthew Roszak, prezes i współzałożyciel Bloq.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Bardziej sceptycznie oceniając wartość przemysłu tokenów wypowiedział się dr Pavel Krawczenko, dyrektor generalny i współzałożyciel Distributed Lab. Podkreślił on bowiem, że to użytkownicy muszą być zaangażowani w ekosystem i stworzyć taką formę “waluty”, która będzie na tyle stabilna, aby można było z niej korzystać wśród funkcji wymienionych w projekcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Zapasy ropy podczas czwartkowej sesji – DAX i Nasdaq podbiją po wejściu US?
Następny artykułBank Handlowy z 113,67 mln zł zysku netto, 51,98 mld zł aktywów w III kw.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here